Czy ekogroszek jest bardziej opłacalny?

Co się bardziej opłaca? Węgiel kamienny czy może tak powszechny ostatnimi czasy ekogroszek. Jest to pytanie spędzające sen z powiek wielu osobą, które stoją przed wyborem pieca – ponieważ jest to znaczące, ponieważ nie każdy typ pieca jest dostosowany do palenia węglem lub ekogroszkiem.

Ekogroszek – czy to się opłaca?

EkogroszekPytanie jest popularne, ze względu na to, że każdy szuka tej najlepszej i najtańszej opcji, choć oczywiście ważne jest też, żeby opcja ta była jak najwygodniejsza. Właśnie dlatego jeśli ktoś buduje dom, i stoi przed wyborem zakupu pieca z podajnikiem, lub zwykłego, do którego należy zapakować węgiel „od góry”. Jest to spowodowane tym, że każdy chce mieć wygodę. Co jest dobre w takiej opcji? Możliwość wyjazdu na kilka dni, a w domu ciągle będzie dostateczna temperatura. Co więcej, dzisiaj jest możliwość, żeby sterować piecem ze swojego telefonu lub aplikacji internetowej. Możliwy jest do kupienia ekogroszek workowany – który również jest formą ułatwienia sobie życia lub po prostu luźny tani ekogroszek. Jest on aplikowany przez podajnik zależnie jak ustawimy – albo od godziny, albo od temperatury, jaką mamy na piecu. Zakładamy, że palimy tylko tym. Więc mamy możliwość rozpalenia w piecu, i ciągłego podtrzymania go bez większych problemów. Innym typem byłby piec, który musimy zapakować „od góry” i tutaj myślę węgiel kamienny jest dużo lepszy. Z reguły, jest on w dużych bryłach, przez co długo będzie utrzymywał temperaturę, a zasypanie pieca po brzeg, również spowoduje, że będzie utrzymywał temperaturę.

Co jest minusem? Oczywiście to, że od czasu do czasu musimy się przejść i samemu dorzucić węgla do pieca. A co jest tańsze? Piec – zdecydowanie tańszy będzie bez podajnika. Cena – zależnie z jakiej kopalni na śląsku będziemy kupować. No i kaloryczność – zdecydowanie na węgiel. Jak widać wybór wcale nie jest taki oczywisty.

Źródłem informacji była strona http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/