Dobre jakościowo koszulki z nadrukiem za nieduże pieniądze

Jakie pytanie najczęściej sobie zadajemy kiedy mamy wybrać się na zakupy, kiedy przychodzi moment na wymianę szafy? Czy stwierdzenie ,, im wyższa cena, tym lepsza jakość” jest prawdą? Kupujemy t-shirty bawełniane z nadrukiem, koszulki bawełniane z nadrukiem, a może t-shirty z nadrukiem na zamówienie, bluzy z własnym nadrukiem na zamówienie, czy jeśli zapłacimy więcej to mamy pewność, że jakość będzie lepsza?

Cena a jakość – czyli kupujemy koszulkę.

T-shirt z nadrukiem, koszulkaKażdy z nas chciałby aby takie stwierdzenie było prawdziwe. Niestety tak nie jest. Wszystko zależy od gatunku, czasu użytkowania, rodzaju danego elementu garderoby. Jeśli mówimy o markowych ubraniach, w cenę wliczają się koszty prestiżu marki. Warto więc takie zakupy robić świadomie i wiedzieć, że kiedy kupujemy rzecz z powszechnie znanym logo, nie kupujemy niezniszczalnego rzeczy. Czym różnią się kupowane koszulki i co może wpływać na cenę. Na cenę może wpływać rodzaj materiału, czy jest to czysta bawełna, czy mieszanka bawełny z poliestrem. Jaki jest splot, jaki rodzaj szwów, brakiem oszczędności przy krojeniu, czy materiał jest bardziej przyjazny środowisku, jakie wynagrodzenie dostał pracownik za wykonanie swojej pracy. Wszystko również zależy od rodzaju prowadzonej polityki cenowej. Na naszym rynku mamy trzy rodzaje polityki cenowej. Oprócz dobrych produktów w cenach, które wynikają bezpośrednio z kosztów poniesionych przez producenta i dobrych produktów, do których marka dorzuca wysoką marżę, ponieważ chce być postrzegana jako luksusowa i trafiać do konkretnych części społeczeństwa, są jeszcze produkty, których cena co prawda jest wysoka, ale skład materiału w żadnym stopniu tego nie odzwierciedla. Jeśli kupować mądrze i świadomie, musimy poczytać o rodzajach i gatunkach materiałów, ale przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Nie słuchajmy z pełnym zaufaniem ekspedientki.

Staniemy się wtedy ekspertami w dziedzinie świadomych zakupów i nie damy wcisnąć sobie tandetnych, złych jakościowo ubrań, które nie dość, że będą ciężkie w noszeniu to i ciężkie w praniu i pielęgnacji.