matcha herbata sklep

Dobra zielona herbata

Chyba każdy z nas pije herbatę do ciasta, do śniadania, czy kiedy jesteśmy zmarznięci i chcemy się rozgrzać. Możemy ją pić na dziesiątki sposobów. W sklepach znajdziemy kilka popularnych jej rodzajów, lecz nie wszystkie są jednakowo wartościowe.

Picie herbaty matcha

matcha herbata sklepJedni piją herbatę z przyzwyczajenia, a inni dla jej wyjątkowego smaku. Różne jej gatunki, charakteryzują się odmiennym kolorem i smakiem. Herbata jest tak samo jak kawa używką i zawiera teinę, która jest odpowiednikiem kofeiny. Działa ona pobudzająco, dlatego wiele osób ją pije rano, lub popołudniu w kryzysowym momencie. Najlepsza matcha herbata sklep internetowy będzie najlepszym miejscem do jej zakupu, gdyż dostaniemy ją tam w najniższej cenie. Jest to japoński gatunek, zielonej herbaty, która posiada bardzo dużo antyoksydantów, dlatego nie powinno jej zabraknąć w naszej diecie. Ze względu na teinę, nie można przesadzaj z jej ilością. Zielona herbata matcha jest w formie proszku, który uzyskuje się przez dokładne zmielenie zasuszonych liści. Pije się zaparzone liście herbaty, a więc przyjmujemy wszystkie cenne wartości, a nie tylko napar. Poza zieloną, bardzo wartościową jest też herbata czerwona i biała. Najgorzej jakościowo wypada czarna. Aby doświadczyć zdrowotnych właściwości zielonej herbaty, powinno się pić przynajmniej jedną filiżankę dziennie. Ponadto posiada ona silne działanie antynowotworowe i pomaga walczyć z miażdżycą, cukrzycą i wpływa na obniżenie poziomu złego cholesterolu. Ma lekko cierpki smak i głęboki, zielony kolor.

Oryginalną herbatę matcha dostaniemy w sklepach zielarskich, lub punktach z ekologiczną żywnością. Herbata w formie liści, lub proszku z nich, jest najbardziej wartościową, gdyż nie jest przetworzona i nie traci nic na swojej wartości.