Czy znamy polskie wina?

Gdy kupujemy wino, rzadko zwracamy uwagę na kraj jego pochodzenia. Raczej kupujemy „oczami”. Bierzemy więc tę butelkę, której wygląd i etykietka przykuwa naszą uwagę. Bardzo często również czynnikiem decydującymi o zakupie jest jakaś promocyjna cena.

Dlaczego warto docenić wino z Polski?

polskie winoBardzo często wydaje nam się, że to co pochodzi z innych państw, jest po prostu lepsze. Nie jest tak tylko i wyłącznie w kwestii wina. Bardziej cenimy sobie zagraniczne sprzęty, kosmetyki, wakacje w obcych państwach. Można być tak bardzo długo wymieniać. Również polskie wino traktujemy nieco po macoszemu. Dzieje się tak jednak z kilka powodów. Jeden został wymieniony już wyżej, ale mamy jeszcze inny, znacznie ważniejszych. My po prostu nie mamy często pojęcia o tym, że Polska również produkuje wina. Gdybyśmy mieli wymienić jakieś nazwy win, czy znalazłoby się tam jakieś polskie? Być może tak, ale pewnie nawet nie zdawalibyśmy sobie z tego sprawy. Warto jednak zapoznać się bliżej z polskimi winami, które naprawdę mogą stać się rozkoszą dla naszego podniebienia. By poznać rodzime produkty, najlepiej zasięgnąć informacji z internetu. Tam możemy sprawdzić jakie wina produkowane są w Polsce, zobaczymy ich orientacyjne ceny i kilka ważniejszych wiadomości na ich temat. Oczywiście nasze rodzime produkty kupimy w wielu sklepach. Nawet w markecie znajdziemy jakieś polskie wino. Najczęściej jednak kupić je możemy w sklepach z alkoholami, gdzie mamy znacznie większy i bogatszy wybór.

Jeśli jesteśmy smakoszami wina lub po prostu mamy ochotę zasmakować naszych rodzimych produktów, to nic tak naprawdę nie stoi nam na przeszkodzie. Wystarczy iść do sklepu z alkoholami. Tam na pewno zostanie nam polecone niejedno wino, które zostało wyprodukowane w polskiej winnicy.