Bezpieczeństwo i ochrona – szkło laminowane

Coraz częściej we wnętrzach domów i mieszkań stosuje się szkło laminowane. Nie ma w tym nic dziwnego. Panele szklane wyglądają naprawdę niezwykle, a samo szkło daje wrażenie czystości, nowoczesności. Dzięki wykorzystaniu szkła laminowanego można naprawdę stworzyć coś niezwykłego. Coś, czego na pewno nie zobaczymy w żadnym innym domu.

Szkło laminowane ma naprawdę wiele zalet!

Przede wszystkim jest nią bezpieczeństwo. Szkło, które stosowane jest w oknach jest naprawdę bardzo kruche. Jeśli rozbije się to wówczas rozpada się na drobne, ostre kawałki. Jeśli człowiek będzie miał kontakt z takim rozbitym szkłem to wówczas może zakończyć się to groźnymi dla jego życia obrażeniami. W przypadku szkła laminowanego nie ma takiego niebezpieczeństwa. Ma ono bowiem zwiększoną wytrzymałość. Jest także odporne na uszkodzenia. Dwie tafle szkła są połączone ze sobą specjalną folią. Folia, nawet w przypadku stłuczenia szkła, będzie chroniła człowieka. Tafla będzie dalej taflą, tyle że widać będzie, że szkło jest w kawałkach.

szkło3Jednak szkło nie rozsypie się. Nie będzie zatem stanowiło dla nikogo żadnego zagrożenia. Nie trzeba się tym przejmować. Jeśli zatem chcielibyśmy zastosować szkło w swoim mieszkaniu, ale obawiamy się o bezpieczeństwo to wówczas warto skorzystać z właściwości szkła laminowanego. Oprócz tego do zalet takiego szkła można także zaliczyć doskonałą ochronę. Jeśli zastosujemy je w oknach to wówczas będzie ono stanowiło jakąś barierę dla włamywacza. Tak łatwo nie da się bowiem stłuc takiego okna. Warto wiedzieć o tym, że wielowarstwowe szkło, jeśli zostanie odpowiednio zaprojektowane, może nawet stanowić ochronę dla broni palnej. Może nawet powstrzymać podmuch wiatru, jaki powstaje po wybuchu bomby. Jeśli szkło zostanie poddane odpowiedniej obróbce to może uzyskać nieprawdopodobnie silne właściwości. Szkło laminowane stanowi również bardzo dobrą izolację akustyczną.

Mówi się o tym, że jeśli zależy nam na ciszy to wówczas jedna z szyb w oknie powinna być właśnie wykonana ze szkła laminowanego. Zazwyczaj oknach znajdują się bowiem dwie szyby. Laminowana powinna być szyba, która znajduje się wewnątrz mieszkania. Wówczas uzyskamy bardzo dobrą izolację akustyczną.