kursy zawodowe

Zrobiłem dwa kursy zawodowe w Łodzi

Zawsze uważałem, że w życiu potrzebny jest solidny zawód. Nie byłem zbyt pilnym uczniem dlatego nie wybrałem się na studia. Miałem zdolności manualne i nie wyobrażałem sobie pracy za biurkiem. Każdy z nas ma inny charakter i należy dostosować swoje umiejętności do odpowiedniej profesji.

Kursy zawodowe podnoszą kwalifikacje

kursy zawodowePo ukończeniu zawodówki zdecydowałem się poszerzyć swoje umiejętności i kwalifikacje. Po rozmowie z rodzicami sprawdziłem wszystkie szkoły policealne w swoim mieście. Łódź miała dużo takich placówek. W każdej z nich znalazłem dobrą ofertę. Jednak jedna zachęciła mnie dużą promocją. Moja nauka miała być płatna. W wakacje pracowałem za granica, dlatego mogłem sobie na to pozwolić. Przejrzałem odpowiednie kursy zawodowe łódź. Dowiedziałem się, że drugi miałbym tylko za połowę ceny. To mnie zachęciło. Mieszkałem na wsi, dlatego dysponowałem dużym terenem. Mogłem sobie pozwolić na wybudowanie własnego pomieszczenia. Własne stanowisko pracy na własnym podwórku bardzo mnie zachęcało. Po przeczytaniu wszystkich kierunków wybrałem zawód cukiernika oraz piekarza. Gotowanie już od dziecka było dla mnie wielką pasją. Wiedziałem, że w dzisiejszych czasach coraz częściej brakuje takich osób. Nie chciałem aby takie profesje zginęły. Musiałem interweniować. Moja nauka miała trwać dwa lata w systemie zaocznym. Musiałem pogodzić się z zajętą sobotą oraz niedzielą. W mojej szkole było także technikum. Jednak to mnie za bardzo nie interesowało. Można także było zapisać się na specjalny kurs przygotowujący do zdania matury.

To był świetny sposób na odebranie świadectwa dojrzałości, gdy już dawno ukończyło się zawodówkę. Szkoły dla dorosłych bardzo dużo ułatwiały. Nauczyciele, którzy tam uczyli pracowali w swoim zawodzie i wiedzieli o czym mówią.