Zmiana i wybór stolarki budowlanej – drzwi przeciwpożarowe

 drzwi przeciwpożaroweZamierzasz wymienić stolarką budowlaną, lecz nie masz pojęcia, za co się zabrać? A może przez dużą ilość firm i produktów nie potrafisz podjąć decyzji, które okna i drzwi zakupić? W poniższym poradniku znajdziesz informacje, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze stolarki budowlanej.
Stolarka okienna

Od niej w głównej mierze zależy komfort mieszkania oraz estetyka domu. Zanim dokonamy wyboru, należy przede wszystkim zapoznać się z parametrami, jakie posiadają, oraz ofertą najbardziej popularnych i renomowanych producentów. Najważniejszą cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest współczynnik przenikalności ciepła, który oznaczany jest symbolem U. Im niższa jego wartość, tym lepiej, gdyż ciepło nie ucieka na zewnątrz, a my oszczędzamy pieniądze na ogrzewaniu, przy jednoczesnym wykorzystywaniu minimalnej mocy grzejnika. Producenci zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest to parametr, dlatego większość z nich ma w ofercie okna o zbliżonym współczynniku U. Ważne jednak, aby wybierać stolarkę, która posiada najnowsze rozwiązania technologiczne: tego typu produkty oferują między innymi takie firmy jak Drutex czy Dobroplast. Kolejną ważną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego wykonane jest okno. Okna drewniane są zdecydowanie droższe niż odpowiedniki wykonane z PVC, oraz wymagają regularnej pielęgnacji, jakkolwiek są zdrowsze dla naszego organizmu i odpowiednio zaimpregnowane posłużą nam przez dłuższą ilość czasu.

Stolarka drzwiowa

Najnowsze drzwi charakteryzują się przede wszystkim dobrą jakością wykonania oraz zapewnianiem maksymalnego bezpieczeństwa domownikom. Poza tym, przy ich wyborze także należy zwrócić uwagę na parametry współczynnika przenikalności ciepła oraz odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Szczególnie godne polecenia są drzwi przeciwpożarowe, posiadające dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed wtargnięciem do domu osób trzecich. Tego rodzaju drzwi oraz inne, produkują Voster i Centurion, które są liderami w stolarce drzwiowej na polskim rynku.