Zdjęcia ślubne – charakterystyka.

Na pytanie – czym są zdjęcia ślubne, wiele osób z pewnością odpowiedziałoby, że są nimi zdjęcia wykonywane podczas ceremonii śluby. Jest to oczywiście prawda, choć nie do końca. Zakres znaczeniowy zdjęć ślubnych jest bowiem o wiele szerszy.

zdjeciaZobaczmy zatem, jakie jeszcze zdjęcia można nazwać zdjęciami ślubnymi. Po pierwsze, zdjęciami ślubnymi są zdjęcia wykonane jeszcze w okresie narzeczeństwa przyszłych małżonków. Mogą to być zdjęcia zrobione podczas wspólnych wycieczek, zabaw, wyjazdów i tym podobne. Po drugie, zdjęciami ślubnymi są również zdjęcia wykonane podczas przygotowań bezpośrednio poprzedzających ślub, czyli zdjęcia upamiętniające przystrajanie kościoła, sali weselnej, ubieranie się państwa młodych, czy wykonywanie makijażu przez pannę młodą. Po trzecie, zdjęciami ślubnymi są również te, wspomniane już powyżej, zdjęcia z ceremonii ślubnej w kościele. Po czwarte, są nimi również zdjęcia wykonane podczas zabawy weselnej, a więc uwzględniające spożywanie posiłków, taniec, czy zabawy weselne. I po piąte, zdjęciami ślubnymi są również zdjęcia wykonywane podczas tak zwanej sesji plenerowej państwa młodych.

Poza tym, aby zdjęcia mogły nosić nazwę zdjęć ślubnych muszą spełniać jeden, podstawowy wymóg. Na każdym z nich musi być mianowicie uwidocznione przynajmniej jedno z narzeczonych lub małżonków.