Jak zbudować dom z bali po kosztach?

Po ukończonych studiach każdy ma na celu wyprowadzkę z domu i chciałby to zrobić jak najniższym kosztem. Nie każdy chce mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu z innymi, którzy mogą się okazać syryjskim uchodźcami lub bandę niedouczonych islamistów, którzy mienią się terrorystami.

Studenci budują dom z bali

dom z baliWłaśnie jeden ze studentów całkiem niedawno zginął w trakcie smutnego wypadku, ponieważ jego współlokatorzy budowali bombę , która niefortunnie wybuchła jednemu z nich w rękach. Nikt nie przeżył, a mieszkanie musiało iść do kasacji. Dlatego zdecydowaliśmy się zaryzykować i iść na drobną wycinkę lasu i wyciąć wiele drzew, aby wraz z kolegami przy pomocy Żuka zawieźć je na naszą działkę. A są one nam potrzebne, aby wybudować dom z bali. Dom z bala wykonuje się z drewnianych bali, czyli inaczej mówiąc z pni ściętych drzew. Taki całoroczny dom z bali jest bardzo ciekawy i relatywnie tani jeśli planujemy sobie zbudować go sami i nie zamierzamy płacić za wykonanie. Jak wiadomo musimy bardzo uważać, aby nikt nas nie przyłapał przy próbie wycięcia lasu. Ostatnimi czasy właśnie drewniane domy z bali były budowane od zawsze. Szczególnie widać to w górach, gdzie tam ponad osiemdziesiąt procent chat góralskich jest wykonanych właśnie z bali. Bardzo często ośrodki nad jeziorami lub morzem są również wykonane w tej technologii.

Dlatego teraz jest na to moda i nie jest to najtańszy sposób na mieszkanie, ale jeden z ciekawszych. W domach takich mieszkają osoby z rodzin nowobogackich, ponieważ warto się takim domem pochwalić i jest to na tą chwilę kaprys, który nie wiadomo ile lat przetrwa. Dlatego czasami lepiej chyba budować z pasji, urządzając wycinki drzew z lasu i budować to z pasji i chęci zamieszkania w nim, a nie tylko chwalenia się tym. Jednego możemy być pewni, domy z bali będą budowane zawsze i zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał w nich mieszkać. Taka już jest kolej rzeczy.