Zalety kratek podjazdowych i geoborderów.

Front ogrodu, gdzie przeważnie znajduje się podjad oraz wejście do budynku, sprawia nie lada wyzwanie przy planowaniu ogrodu, tym bardziej gdy jest mała działka. Dobrym rozwiązaniem może być kratka podjazdowa i geobordery ogrodowe, które dzięki swojej budowie, nie zmniejszają powierzchni biologicznie czynnej.

Funkcje kratek podjazdowych i geoborderów ogrodowych

geoborder ogrodowyKratka podjazdowa służy do umacniania nawierzchni na działkach, parkingach i podjazdach. Jest to ażurowy element z tworzywa sztucznego, który świetnie komponuje się z zielenią ogrodu.Poza tym jest ekologicznym produktem i nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Wody opadowe nie spływają, jak ma to miejsce, w nawierzchniach z kostki lub betonowych, tylko wsiąkają w powierzchnię. Kratki podjazdowe mogą być specjalnie wzmocnione, a wypełnione kruszywem mają jeszcze większą wytrzymałość i są odporne na kręcenie kołami w miejscu oraz ma ruch ciężkich pojazdów. Takie kratki podjazdowe mają jeszcze jedną ważną zaletę – nie wymagają odśnieżania, ponieważ ubity śnieg wbija się w wolne przestrzenie pomiędzy tłuczniem. Inną zaletą kratek podjazdowych jest łatwość ich montażu – kolejne elementy łatwo można dociąć szlifierką. Podobnie łatwo moża zamontować geobordery ogrodowe, które służą do rozdzielania nawierzchni. Na przykład nawiezchnia trawnika oraz chodnika czy podjazdu. Geoborder ogrodowy zastępuje krawężnik betonowy, wprowadza ład i harmonię w ogrodzie, pozwala nadać kształt poszczególnym rabatom z roślinami. Geoborder ogrodowy lub kratka podjazdowa to ciekawe produkty, które w prosty sposób mogą nadać ogrodowi charakteru.

Warto jest wykorzystać takie rozwiązania jak geoborder ogrodowy, gdyż jest to produkt ekologiczny i coraz bardziej pożądany ze względu na utrzymanie powierzchni biologicznie czynnej. Poza tym można go samodzielnie ułożyć, co jest na pewno bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.