Zakup pokrowca do Samsunga

 

Aby dobrze zabezpieczyć swój telefon komórkowy, zazwyczaj tuż po jego zakupie, dokupujemy także do niego zarówno pokrowiec oraz szkło hartowane na ekran. Telefony dotykowe mają ekrany od 4 – do nawet 6 cali. Czym większy ekran, tym łatwiej obsługuje się taki telefon dotykiem. 

Telefony dotykowe są łatwiejsze w obsłudze

pokrowce na telefon dotykowy samsungSzczególnie te o dużych ekranach. Jednak nie są one wyznacznikiem doskonałości. Poprzez tak duży ekran może dojść do ich nieumyślnego uszkodzenia. Dlatego użytkownicy zazwyczaj po zakupie takiego telefonu, zakupują jednocześnie do niego odpowiednie etui. Każda marka telefonów ma swoje zalety i wady. Czym więcej zalet, tym większy jest na tę markę popyt, jednocześnie podnosząc sprzedaż różnego typu akcesoriów przeznaczonych dla konkretnej marki. Np. pokrowce na telefon dotykowy samsung można praktycznie zakupić wszędzie. Jednak należy pamiętać o tym, że są różne modele tych telefonów, więc i pokrowce mogą się od siebie znacznie różnić – szczególnie jeśli chcemy zakupić taki pokrowiec, który będzie idealnie dopasowany. Producenci wypuszczając na rynek nowy model, zazwyczaj zmieniają kształt i rozmieszczenie zewnętrznych przycisków, czy obiektywu aparatu, wraz z diodą doświetlającą. Trzeba to uwzględnić w swoich zakupach. Nawet posiadając tę samą markę telefonu, a nawet model – jednocześnie do modelu nowszego, etui ze starego nie będzie pasować. Dobrym przykładem może być tutaj telefon samsung z 2016 i 2017 roku. Nie są one identyczne. więc i pokrowiec będzie inny.

Istnieją także pokrowce uniwersalne do telefonów komórkowych, dlatego w takim wypadku musimy jedynie znać rozmiar telefonu (dobrym wyznacznikiem jest ekran – ilość cali). Można wtedy zakupić np. wsuwkę i używać jej dla różnych marek i modeli, ale o tej samej wielkości ekranu (w calach).