Co zaburza erekcję u mężczyzn.

Zagłębiając się w fizjologię ludzkiego ciała możemy dowiedzieć się, że aby doszło do erekcji po pierwsze popęd seksualny po drugie zaś podniecenie seksualne. Doznania pochodzące z tego co zarejestrują nasze zmysły przekazywane są do rdzenia kręgowego, w którym umiejscowiony jest ośrodek erekcyjny.

Impulsy z niego przekazywane są do ciał jamistych w członku mężczyzny co skutkuje zwiększonym napływem krwi do penisa i erekcją. Jeśli którakolwiek ze składowych tego procesu zostanie zakłócona, dojść może do zaburzeń erekcji, które mogą uniemożliwić jej osiągnięcie, a w rezultacie uniemożliwić mężczyźnie odbycie stosunku seksualnego.
Zaburzenia mogą wynikać z chorób na jakie cierpi mężczyzna. Seksuolodzy wprowadzili podział takich schorzeń.
Pierwsza grupa to schorzenia organiczne, druga to schorzenia psychogenne. Trzecia grupa to zaburzenia mieszane. Chorobą, która najczęściej jest powodem zaburzeń wzwodu jest miażdżyca. Aż w czterdziestu procentach przypadków to właśnie ona odpowiedzialna jest za niemożliwość osiągnięcia pełnej erekcji. Bardzo częstym powodem są również choroby układu krążenia, choroby neurologiczne, jak również przebyte wcześniej operacje w okolicach gruczoły krokowego i miednicy.
W jaki sposób miażdżyca uniemożliwia osiągniecie erekcji? Otóż miażdżyca powoduje stwardnienie naczyń krwionośnych. Oznacza to utrudnienie lub w niektórych przypadkach nawet uniemożliwienie napływu krwi do penisa mężczyzny. Co za tym idzie nie jest on w stanie osiągnąć wzwodu.
Nadciśnienie skutkuje niszczeniem naczyń krwionośnych, szczególnie w okolicach członka co również uniemożliwia osiągnięcie erekcji. Jeśli chodzi o przebyte wcześniej operacje w okolicach krocza, takie jak np. usunięcie gruczołu krokowego, zdarzyć się może, że podczas ich wykonywania uszkodzone zostaną nerwy w okolicach krocza. Z tego właśnie powodu są one niebezpieczne. Jednak wielu mężczyzn nie cierpi na problemy z erekcja z tak poważnych powodów i może wyleczyć je zażywając suplement diety.

Środki takie ( np. Permen king) dostępne są bez recepty we wszystkich aptekach.