Wydajny agregat do użytku zewnętrznego

Na większości imprez nie było potrzeby montowania oświetlenia, bo kończyły się zazwyczaj dość wcześnie, a koledzy z uczestniczących drużyn zazwyczaj woleli siedzieć przy ogniskach niż przy sztucznym świetle. Jednak organizowany przez nas duży zlot odtwórców miał mieć również wiele pokazów wieczornych, więc porządne oświetlenie terenu było jednym z wymagań.

Agregat prądotwórczy o dużej mocy

Agregaty prądotwórczeNie było żadnej możliwości podłączenia się do lokalnej sieci energetycznej, gdyż koszty takiej operacji były zdecydowanie za wysokie, a do tego doszłyby jeszcze rachunki za zużytą energię. Nie było to w żadnym wypadku opłacalne, dlatego też postawiliśmy na drugą opcję, jaką mieliśmy w zanadrzu, a mianowicie agregaty prądotwórcze. Były one dostępne w ogromnej ilości różnych odmian i modeli, aczkolwiek na naszej imprezie było dość dużo urządzeń elektrycznych i elementów oświetleniowych, dlatego najbardziej pasujący dla nas był agregat o wysokiej mocy, jakiego czasem używano do zasilania awaryjnego całych budynków czy sekcji zakładów przemysłowych. Taki agregat był na stałe umieszczony na przyczepie, więc mógł z łatwością być przetransportowany w dowolne miejsce, a raz zatankowany, pozwalał na zasilenie dużego budynku przez około pięć godzin. Do naszych potrzeb był on idealny, gdyż posiadaliśmy stosunkowo energooszczędne urządzenia, przez co praca agregatu mogła zostać znacznie wydłużona.

Nie było również problemu z zamontowaniem okablowania, gdyż agregat posiadał bodaj wszystkie obecnie używane rodzaje gniazd energetycznych, oraz własne przewody szerokokanałowe, zakończone rozdzielaczami do okablowania. Koszt wynajmu takiego agregatu nie był wiele wyższy niż koszty paliwa wymagane do pełnego jego zatankowania, więc śmiało mogliśmy go wykorzystać na imprezie.