Współpraca z biurem księgowym

Każdego roku na studia o kierunku Rachunkowość i Podatki zapisują się setki osób, które w przyszłości planują zostać księgowymi. Ostatecznie pracę w księgowości podejmuje tylko ich część, ponieważ dostają ją tylko najlepsi.

Czym się zajmują biura rachunkowe?

biuro rachunkowe UrsynówW ostatnich kilku latach znacznie wzrosło zainteresowanie usługami księgowymi, które są oferowane jednoosobowym działalnościom gospodarczym i spółkom. Być może jest to wynik rosnącej minimalnej płacy, która stanowi spore obciążenie dla każdej firmy. Chcąc znaleźć rzetelne biuro rachunkowe Ursynów jest dzielnicą, w której działa ich aż piętnaści. Ich działalność głównie skupia się na prowadzeniu podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Ponadto świadczą usługi kadrowe i płacowe, które są dedykowane przedsiębiorcom zatrudniającym pracowników. Choć mogłoby się wydawać, że praca w księgowości jest monotonna. to każdego miesiąca docierają do biura inne dokumenty wymagająca zaksięgowania w systemie czy nowi pracownicy wymagający dopełnienia wszelkich formalności. Do tego dochodzą kontrole z Urzędu Pracy czy Urzędu Skarbowego, które wymagają od księgowych dostarczania wszystkich niezbędnych dokumentów. Na głównych księgowych spoczywa duża odpowiedzialność, ponieważ ich podpis widnieje pod wszelkimi dokumentami, które później trafiają do Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tylko prawidłowe prowadzenie księgowości nie naraża przedsiębiorcy na kontrole.

Na decyzję o podjęciu współpracy z biurem rachunkowych przeważnie wpływa wysokość abonamentu za usługi oraz ich kompleksowy charakter. Najtańsze abonamenty zaczynają się już od niecałych dwustu złotych, zatem są bardzo atrakcyjne.