Wózek do kąpieli dla osoby chorej

Codzienne zabiegi higieniczne przy osobach leżących, lub tych które poruszają się na wózkach inwalidzkich związana jest z wdrążeniem w życie pewnych niezbędnych usprawnień. Dzięki temu osoby takie mają możliwość swobodnego dotarcia do toalety jak i samodzielnej kąpieli. Temat ten jest niezwykle ważny ale i delikatny.

Bezpieczny wózek kąpielowy dla niepełnosprawnego 

wózki kąpieloweOsoby dotknięte niepełnosprawnością, nie mogące samodzielnie wchodzić pod prysznic czy do wanny, wymaga wykonywania czynności toaletowych w pozycji siedzącej. Niemożność stania na własnych nogach utrudnia codzienną toaletę. Jednak są dostępne akcesoria, które mogą pomóc w codziennej higienie. Akcesoria te są dostępne w wielu ośrodkach w których leczą się osoby chore z trudnościami w poruszaniu się. Akcesoria takie nie tylko ułatwią higienę seniorom czy osobom niepełnosprawnym ale również im opiekunom. Oprócz tego sprzęt taki gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Jednymi z takich pomocnych sprzętów są wózki kąpielowe. Wykonane są one z materiałów, które odporne są na działanie wody, dlatego bez problemu można nimi wjeżdżać pod samą kabinę prysznicową. Dzięki takim wózkom przemieszczanie się z osobą niepełnosprawną nie jest takie skomplikowane i trudne. Wózki są łatwe w obsłudze i bardzo zwrotne. Osoby w nich umieszczone mogą czuć się pewnie i bezpiecznie. Wózek kąpielowy nie tylko usprawni wiele czynności toaletowych i higienicznych. Jest również pomocny do osoby sprawującej opiekę nad osobą niepełnosprawną. Wózek bowiem odciąża taką osobę, która nie musi już dźwigać osoby chorej. Dzięki temu nie nadwyręża ona również swojego zdrowia i może bez przeszkód nieść pomoc innym.

Wózki do kąpieli ułatwiają zdecydowanie zabiegi pielęgnacyjne, nie tylko osobom niepełnosprawnym które są samodzielne, ale również osobom chorym które wymagają aby ktoś je pielęgnował. Pozwalają również na swobodne mycie i osoba chora może bez poczucia strachu brać kąpiel czy prysznic. Jest to niezwykle ważne, a każdy człowiek niezależnie od stanu zdrowia powinien mieć nieograniczony i łatwy dostęp do toalety.