Wodoodporne oświetlenie do akwarium

Pierwsze akwarium dostałem od ojca jeszcze za czasów szkolnych, i od tego czasu ani przez chwilę nie przestałem rozbudowywać kolekcji akwarystycznej, w końcu wymieniając stare akwarium na nowe, wykonane na zamówienie. Było ono ogromne, jak na standardy akwarystyczne, i mogłem w nim hodować swoje ulubione odmiany ryb bez trudu i obawy o brak miejsca.

Wodoodporna taśma led do akwarium

oświetlenie led do akwariumW starym akwarium używałem jeszcze jarzeniówki, zmontowanej chałupniczym sposobem jako oświetlenie, choć do nowego niestety nie pasowała ona w ogóle, bo nie dość iż była za mała, to jeszcze dawała zdecydowanie za mało światła na całe akwarium. Dlatego też postanowiłem zaopatrzyć się w wodoodporne oświetlenie led do akwarium. Nie musiało to być dedykowane oświetlenie, bo w ofertach różnych producentów widziałem wiele taśm led, które były skategoryzowane jako wodoodporne, i jednym z ich wielu zastosowań było właśnie oświetlenie akwarium. Miały one niewątpliwą zaletę bycia bardzo prostymi w montażu, bo wystarczyło je przykleić klejem wodoodpornym do ścian akwarium, i już były gotowe do użytku. Spośród wszystkich rodzajów taśm, jakie miałem do wyboru, wybrałem taką, która miała możliwość regulacji natężenia światła, co było bardzo wygodną opcją, a jednocześnie pozwalało oszczędzać energię. Koszt jednej taśmy był tak niewielki, iż niemal niezauważalny, szczególnie gdy kupowana była w trakcie robienia większych zakupów, a sam jej montaż po powrocie do domu zajmował ledwie kilka minut.

Nie sprawił on najmniejszego problemu, gdyż taśma była możliwa do skrócenia na wymiar bez obawy o uszkodzenia, więc pasowała niemal wszędzie, także do niekoniecznie wymiarowego zbiornika akwarium. Bardzo ładnie oświetlała zbiornik, przez co całość akwarium jeszcze bardziej cieszyła oko.