trener personalny

Własna siłownia jako pomysł na biznes

Zawsze chciałem założyć własne przedsiębiorstwo. Branża była dla mnie oczywista, ponieważ już od wielu lat moją pasją jest sport. Nawet wiele lat temu ukończyłem wychowanie fizyczne i miałem wszelką wiedzę aby założyć własną siłownię.

Siłownia jest bardzo dobrym pomysłem na biznes

trener personalnyPoczątek niestety był trochę trudny, ponieważ musiałem wziąć spory kredyt. W planach miałem naprawdę wiele rzeczy. W pierwszym okresie pracował u mnie tylko jeden trener personalny. Był to mój znajomy, który uczył w Warszawie karate oraz brał udział w zawodach kajakarskich. Po wielu latach stałego i systematycznego rozwoju miałem już cały profesjonalny sprzęt na siłowni. Dobrej jakości bieżnie oraz maszyny idealnie pasowały do wystroju wnętrz. Także sala do tańca miała duże lustra. Nasz trener osobisty układał indywidualne diety oraz planował układ treningów w zależności od indywidualnych potrzeb. Z czasem ja także pełniłem taką funkcję. Po dwóch latach było już u mnie pięciu specjalistów. Dodatkowo oferowaliśmy nawet masaż relaksacyjny oraz sportowy. Dla stałych klientów naszej placówki ceny była naprawdę korzystne. Taka promocja dobrze o nas świadczyła. Dzięki temu wiedziałem, że się rozwijamy i nie potrzebujemy dodatkowej reklamy. Oczywiście dla kobiet wprowadziliśmy dobrej jakości fitness. Nasze instruktorki angażowały się w każdą formę zajęć i udzielały ciekawych porad. W kolejnych latach chciałem wybudować nasze pierwsze spa.

Jednak ta inwestycja nie należała do tanich i musiałem jeszcze trochę poczekać. Mieliśmy także dyżury i prowadziliśmy konsultacje dietetyczne dla zainteresowanych.