Urządzamy salon – łączenie stylów

Choć większość z nas podąża za trendami i wybiera nowoczesne meble, bardzo lubiane są także meble antyczne, które mają rzesze swoich wielbicieli. Ktoś mógłby powiedzieć, że to przesada i nie chciałby mieszkać w muzeum, jednak nie tak to wygląda.

Jak urządzić salon aby wyglądał on ciekawie?

Dekoracje okienneObecnie różne style, faktury, materiały i epoki bardzo często się ze sobą łączy, uzyskując w ten sposób oryginalną aranżację. Zestawiając ze sobą na przykład meble ludwikowskie z nowoczesnym wyposażeniem mamy szansę wypracować naprawdę niepowtarzalny styl. Czy retro połączone z nowoczesnością ma rację bytu? Okazuje się, że tak, co więcej takie aranżacje robią naprawdę duże wrażenie. Decydując się na takie rozwiązanie, mamy dwie możliwości – wprowadzając stare meble do nowoczesnego wnętrza albo łącząc stylizowane wnętrze z nowoczesnym wyposażeniem. Takie aranżacje okien warszawa z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią oryginalność i ekstrawagancję. O popularności takich połączeń świadczy to, że coraz częściej można spotkać meble stylizowane na antyki. Niekiedy do nowoczesnego pomieszczenia wystarczy dodać ozdobny, kryształowy żyrandol i dekoracje z koronki. Jeżeli połączenie przeciwieństw będzie zrównoważone można uzyskać efekt aranżacji niezwykle romantycznej. Duże znaczenie będą miały w tym wypadku dekoracje okien. Można na przykład zastosować trzy różnokolorowe firany. Ciekawym rozwiązaniem jest także aranżacja okien z wykorzystaniem dwóch rodzajów zasłon.

Najważniejsze jest to, aby zachować umiar w stosowaniu dodatków oraz mieć wyczucie, co do łączenia poszczególnych elementów wyposażenia. Tak, więc warto dokładnie zaplanować aranżację.