Trójkołowe rowerki idealne dla dzieci

 

Ruch jest bardzo ważnym aspektem w życiu dziecka, nawet tego najmłodszego. Bardzo dobrym wyborem będzie więc zakup rowerka dla swojej pociechy. Dzięki szerokiej ofercie produktów wybór możemy zawęzić do tych skierowanych do odpowiedniej grupy wiekowej, dzięki czemu będziemy wiedzieli, że jest on w pełni bezpieczny dla naszego malucha.

Pierwszy rower w życiu rocznego dziecka

rowerek dla rocznego dzieckaJeśli zastanawiamy się czy zakup rowerka w tak młodym wieku jak jeden roczek jest odpowiedni, na bok powinniśmy odłożyć wszystkie obawy. Na rynku bowiem znajdziemy już te dedykowane nawet dla dziewięciomiesięcznych niemowlaków. I choć maluchy takie nie są w stanie poruszać się samodzielnie, wygodne siedzisko wraz z oparciem i zapinanym zabezpieczeniem zapewni mu ogrom zabawy. Jest to świetny zamiennik dla wózków na dłuższe spacery. Jeśli poszukujemy rowerek dla rocznego dziecka warto wziąć pod uwagę kilka parametrów. Pierwszym z nich jest możliwość regulowania siedziska i kierownicy, co przełoży się na dłuższy okres użytkowania, gdyż rowerek będzie rósł razem z naszym dzieckiem. Kolejnym aspektem są wielkości kół, jego waga, dostępne schowki i pojemniczki na przykład na jedzenie w czasie jazdy. Ważna jest również obecność pasów i zabezpieczeń, które zapewnią bezpieczeństwo w czasie jazdy nawet kiedy nie będziemy stale zwracać uwagę na nasze dziecko. Materiał z którego wykonany jest rowerek również ma ważne znaczenie, musi być on całkowicie przyjazny skórze dziecka. Nie trzeba wspominać, że najlepszym wyborem będą rowerki z trzema kółkami.

Im szybciej nasze dzieci zostaną zaznajomione z korzyściami jakie płyną z aktywności i radości jaką czerpią z jazdy na rowerze tym lepiej. W przyszłości chętniej będą przesiadały i poznawały rowery z doczepianymi kółkami, aż w końcu przyjdzie czas kiedy i one zostaną odłączone, a nasze dziecko będzie jechało na prawdziwym, dwukołowym rowerze.