Świece z drewnianym knotem

 

Od lat jestem zagorzałą zwolenniczką ekologicznych rozwiązań. Lubię otaczać się przedmiotami, które mają naturalne pochodzenie. Jeszcze bardziej cieszę się gdy przedmioty takie nabywane są z recyklingu. Każdy przedmiot wykonany z naturalnych surowców cieszy mnie i znajdzie miejsce w moim mieszkaniu.

Ekologiczne świece z drewnianym knotem

knoty drewnianie do świecZ racji tego że dbam o środowisko naturalne podczas różnego rodzaju zakupów skupiam się na tym aby wybierać tylko takie produkty, które wykonane są z naturalnych składników lub z surowców przetwarzanych w procesie recyklingu. Sama również robię rożnego rodzaju przedmioty domowego użytku. Wykorzystuję do tego jedynie rzeczy które są w pełni naturalne. Ostatnio wpadłam na pomysł aby wykonać samodzielnie świece sojowe. Oglądałam wiele tutoriali aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat samodzielnego wyrobu świec. Szczególnie zainteresowały mnie świece z drewnianymi knotami. Świece z takimi knotami prezentują się bardzo elegancko i niecodziennie. Jednak co wyróżnia knoty drewniane do świec? Dzięki takim knotom uzyskuje się delikatny płomień, a podczas spalania słychać trzask palącego się drewna. Dźwięk ten przypomina palące się drewno w kominku. Tworzy to doskonały nastrój podczas spotkań towarzyskich czy wieczornym relaksowaniu się po pracy. Osobiście uwielbiam kominki i różnego rodzaju paleniska i myśl o tym że mogę mieć taki mały kominek we własnym mieszkaniu była niezwykle ekscytująca. Knoty te nadają się tylko do świec wykonanych z wosku sojowego lub palmowego. Knoty drewniane mają znacznie mniejszy płomień niż te z bawełny. Podczas gaszenia świecy z knotem z drewna powinno się ją przykryć tak aby płomień sam wygasł. Dzięki temu będziemy cieszyć się knotem znacznie dłużej. 

Zdecydowałam się na wykonanie naturalnych świec z knotem z drewna. Świece takie są nie tylko bardzo ozdobne i oryginalnie wyglądają, ale również znacznie dłużej się palą i wykonane są w stu procentach z naturalnych składników. Dzięki temu nie szkodzą ani nam ani naszemu środowisku. Każdy kto ceni sobie ekologiczne rozwiązania powinien zdecydować się na świece z drewnianym knotem.