W jaki sposób odnowić kierownicę?

Samochód zużywa się podczas codziennej eksploatacji. Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że często po kilku latach użytkowania gruntowny przegląd poszczególnych układów i wymiana części jest koniecznością. Zniszczenia widoczne są jednak także na lakierze oraz we wnętrzu auta. Przetarcia tapicerki są niejednym problemem. Zniszczeniu podlega również kierownica. Co jednak zrobić, gdy staje się ona wytarta i nieestetyczna?

renowacja kierownicy i autaCzy w takim wypadku konieczna jest wymiana? Otóż niekoniecznie. Wprawdzie używane kierownice nie są najdroższe, ale wiele osób woli te oryginalne. Na szczęście z powodzeniem możemy każdą kierownicę odnowić. Jak wygląda jednak renowacja kierownicy? Otóż znaczenie ma tutaj przede wszystkim jej rodzaj. W inny sposób odnawia się kierownice zwykłe, a inny skórzane. Kierownice skórzane najczęściej obszywa się nową skórą.
Zwykła kierownica wymaga nieco bardziej skomplikowanego zabiegu. Przetarcia, czy przebarwienia z powodzeniem zlikwidujemy za pomocą lakieru. Co należy przygotować? Do odnowienia zwykłej kierownicy niezbędny będzie lakier. Należy zakupić lakier strukturalny przeznaczony do malowania plastiku oraz lakier do malowania elementów skórzanych i winylowych. Kolor lakieru oczywiście powinniśmy dopasować do pierwotnego odcienia lub koloru całej samochodowej tapicerki. Przydatne okażą się również folie zabezpieczające, taśmy.
Ponadto musimy kupić papier ścierny oraz klej przeznaczony do plastiku. Pierwszym krokiem jest demontaż kierownicy. Warto zwrócić uwagę na to, że nawet pewne ubytki w kierownicy z powodzeniem można zlikwidować. Przydatna okaże się tutaj szpachla do plastiku do ich wypełnienia. Lakier należy nałożyć na idealnie czystą i odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Najlepiej więc na kierownicę nałożyć benzynę ekstrakcyjną, która pozwoli nam odtłuścić całą powierzchnię.

Na tak przygotowaną powierzchnię możemy już nałożyć lakier strukturalny do plastiku. Po jego wyschnięciu, najlepiej nałożyć kolejną warstwę. Gdy chcemy uzyskać lepszy efekt, koło naszej kierownicy możemy również pomalować lakierem przeznaczonym do powierzchni skórzanych.