Spływ kajakowy sposobem na spędzenie wolnego czasu

Za oknami lato w pełni. Nie każdy ma możliwość skorzystania z takiej pogody na co dzień, w końcu trzeba chodzić do pracy. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba brać dodatkowego urlopu, żeby wypocząć kilka razy we wakacje. Coraz więcej osób korzysta z pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ja także w tym roku zamierzam wraz z przyjaciółmi skorzystać z uroków lata.

Weekendowy wypad na kajaki

spływy kajakowe WkraTegoroczne lato zapowiada się niezwykle upalnie i słonecznie. Warto więc zaplanować maksymalne wykorzystanie tego pięknego czasu. Nawet, jeżeli mamy możliwość wzięcia dłuższego urlopu tylko raz w roku, to i tak możemy wypocząć, wykorzystując do tego weekendy. Doskonałym pomysłem na ucieczkę od codzienności jest spływ kajakowy. Jest to bardzo przyjemny, niezbyt wymagający sposób na aktywnie spędzanie czasu na łonie natury. Polska posiada bardzo dużo pięknie położonych rzek ,które idealnie nadają się na wycieczki w kajaku. W mojej najbliższej okolicy, jak chodzi o spływy kajakowe Wkra jest chyba najchętniej wybieraną rzeką. Malowniczo położona, dosyć czysta i niezbyt głęboka pozwala na wyciszenie i miłe spędzenie czasu. W okolicach najbardziej popularnych na spływy rzek istnieje mnóstwo firm, zajmujących się wypożyczaniem sprzętu oraz mnóstwo prywatnych pól campingowych, na których można rozbić namiot lub wynająć domek letniskowy. Takie spływy warto organizować w grupie kilku osób. Można wtedy sympatycznie spędzić czas nie tylko na wodzie, ale wieczorem, po całym dniu wysiłku, można zasiąść przy wspólnym ognisku.

W tym roku będziemy mieli piękne, słoneczne i ciepłe lato. Żeby w pełni skorzystać z takiej pogody wcale nie trzeba na całe dwa miesiące zwalniać się z pracy. W ramach krótkich wypoczynków wystarczą weekendy. Można w ich trakcie wybrać się na spływ kajakowy. Polska jest obfita w malownicze rzeki, idealne do pływania kajakami.