Solidne panele poliwęglanowe

Nie da się ukryć, że jest wiele takich miejsc, w których nie jesteśmy w stanie zamontować szkła a zależy nam na tym by do danego pomieszczenia wpuszczać promienie słoneczne. Wydawać by się więc mogło, że jest to zadanie bardzo trudne do zrealizowania. W rzeczywistości wcale tak nie jest. Chodzi o to, że dostępne są obecnie takie materiały, które mogą skutecznie szkło zastępować.

Wytrzymałe płyty poliwęglanowe

płyty poliwęglanowe komoroweBudowanie szklarni zawsze kojarzone było z używaniem do tego zadania szkła. Już nawet sama nazwa wskazuje z czego te konstrukcje są zrobione. Zwróćmy jednak uwagę na to, że za każdym razem gdy przychodzi gradobicie rolnicy oraz plantatorzy obawiają się czy ich szklarnie będą w stanie to wytrzymać. Jeśli dojdzie do stłuczenia szkła w szklarniach to często w efekcie uprawy nie nadają się do niczego. W związku z tym wielu rolników zaczyna stosować zamiast szkła płyty poliwęglanowe komorowe. Płyty te jak sama nazwa wskazuje posiadają specjalne komory, w których znajdują się cząsteczki powietrza. Dzięki temu poliwęglan jest w stanie skutecznie zatrzymywać ciepło. Poliwęglan jest materiałem, który można spotkać również na takich obiektach jak przystanki czy różne wiaty. Buduje się z niego również świetliki oraz najróżniejsze zadaszenia. Przykładowo świetnie się takie płyty mogą sprawdzić w przypadku tworzenia zadaszeń na tarasach czy też nad basenami ulokowanymi w ogrodzie.

Na chwilę obecną zauważyć możemy, że płyty poliwęglanowe bardzo często wykorzystywane są w nowoczesnym budownictwie. Duży wpływ na to ma fakt, że poliwęglan jest znacznie odporniejszy niż szkło. Warto też zaznaczyć, że nawet w przypadku uszkodzenia płyt poliwęglanowych nie dochodzi do rozpryskiwania się drobinek na różne strony. Poliwęglan nie jest bowiem materiałem kruchym.