Skuteczne biostymulatory roślin

Większość z nas lubi się otaczać roślinami, ponieważ nie dość, że pięknie pachną, okazale kwitną, to jeszcze produkują tlen, który jest nam niezbędny do życia. Najlepiej jest ich mieć jak najwięcej w domu, na balkonie czy w ogrodzie.

Jak działają biostymulatory wzrostu roślin?

biostymulator wzrostu roślinKażda roślina jest żywą istotą, która wymaga odpowiednich warunków do życia. Na pewno jest to woda, żyzna gleba i światło słoneczne. Nie bez powodu domowe rośliny układane są na parapetach czy na półkach blisko okien, ponieważ mają tak odpowiedni stopień naświetlenia. Jednak trzeba pamiętać, że rośliny jak ludzie potrzebują też witamin i substancji wzmacniających, które pomagają w szybkim wzroście, bujnych kwiatach i mocnych liściach. W tym celu warto stosować biostymulator wzrostu roślin, który jest dedykowany dla sadownictwa i ogrodnictwa. Jego zaletą jest naturalny skład oparty na wyciągach roślinnych lądowych i morskich, kompostów oraz mikroorganizmów, czyli pożytecznych bakterii i grzybów mikoryzowych. Można je stosować przy kwiatach doniczkowych, posadzonych w skrzynkach czy w glebie w ogródku. Ważne tylko, aby aplikować je w odpowiednim momencie wzrostu rośliny, aby wspomóc naturalne procesy zachodzące wewnątrz łodygi, liści cy korzeni. Stosowanie stymulatora wzrostu, jak sama nazwa mówi – wspomaga i przyśpiesza wzrost, ale także pomaga we wzmocnieniu systemu korzeni, zwiększeniu liści, dzięki czemu roślina może skuteczniej przeprowadzać proces fotosyntezy oraz zwiększa odporność na choroby.

Stymulatory wzrostu roślin są powszechnie stosowane w sadownictwie i ogrodnictwie przez profesjonalistów, ponieważ pomagają w zwiększaniu plonów i polepszaniu ich jakości. Są całkowicie naturalne, zatem bezpieczne dla rośliny, ale też środowiska naturalnego.