Różne metody leczenia alkoholizmu

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak straszną chorobą jest alkoholizm. Codzienne picie sprawia że osoba uzależniona nie jest w stanie funkcjonować jak zdrowy człowiek, jej myśli stale krążą wokół alkoholu i jest w stanie poświęcić wszystko, byleby napić się. Dla takiej osoby przestają się liczyć osoby, które były dotychczas dla niej ważne, a wszytko, co robi skupia się na tym, by zdobyć pożądany trunek.

Sposoby leczenia alkoholizmu indywidualnie dobierane do pacjenta

leczenie alkoholizmu w ŁodziChoroba alkoholowa jest niezwykle ciężka w leczeniu, wymaga dużej cierpliwości oraz samozaparcia. Chory jest bowiem stale narażony na różnorodne pokusy, którym często ciężko się oprzeć. Wszyscy bowiem dookoła piją, alkohol często towarzyszy ważnym przyjęciom, jak wesela oraz urodziny. Jednak samozaparcie jest konieczne, by alkoholik mógł w końcu stać się wolnym człowiekiem. W zależności od stopnia uzależnienia dostosowuje się odpowiednie leczenie alkoholizmu w Łodzi. W większości polega ono na psychoterapii, która jest niezbędnym narzędziem do walki z nałogiem. Często sama psychoterapia wystarczy, jednak jeśli chory zmaga się z silnym zespołem abstynencyjnym konieczne okazuje się włączenie farmakologii. Chory otrzymuje wówczas leki nawadniające, witaminy oraz środki uspokajające. Dzięki temu łatwiej jest mu znieść objawy związane z abstynencją. 

Życie z dala od alkoholu jest możliwe. Alkoholicy muszą przejść trudną oraz długą drogę, by uwolnić się od nałogu. Na szczęście mogą skorzystać z fachowej pomocy, która odbywa się pod okiem fachowców. Czasem wystarczą wizyty w poradniach, które świadczą pomoc także rodzinom osób uzależnionych, innym razem konieczne jest leczenie w zamkniętych ośrodkach. Metody oraz sposób leczenia jest dobierany indywidualnie, w zależności od stopnia uzależnienia każdego pacjenta.