Rolety zabezpieczą dom przed światłem?

Jeśli okna naszego domu w przeważającej części znajdują się po stronie z której przez większość dnia wpada duża ilość rażących promieni słonecznych, to jest to niezwykle irytująca sytuacja. Rolety dzień noc są drogie.

Rolety dzień noc są najlepsze.

RoletyWiedzą o tym szczególnie mieszkańcy Wrocławia w którym słońce świeci mocno przez większość dni w roku. Na ograniczenie ilości słońca wpadającej do naszego domu mamy sporo możliwości i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W domach naszych babć z pewnością znajdziemy jeszcze firanki i zasłony. Jest to rozwiązanie raczej unikane w dzisiejszych czasach. Zasłonki są mało wygodne, zbierają ogromne ilości kurzu, a do tego nie ochronią nas w zupełności przed wpadającym światłem, chyba, że są zrobione z ciemnych materiałów. Znacznie ciekawszym rozwiązaniem będą rolety dzień noc-Wrocław i żaluzje. Żaluzje, które możemy podzielić na aluminiowe i drewniane pozwalają w pełni zasłonić wpadające do nas światło, a także regulować pod jakim kątem chcemy, aby światło wpadało. Żaluzje aluminiowe nie zachęcają jednak swoim wyglądem, a kurz osiada na nich po kilku godzinach od czyszczenia. Żaluzje drewniane natomiast, mają ciekawy wygląd i działają na takiej samej zasadzie jak żaluzje aluminiowe, jednakże w wilgotnych domach mogą ulegać niszczeniu i odkształcaniu się. Ciężko jest także uzyskać dwie podobne do siebie żaluzje drewniane, gdyż odcienie i kształt słojów sprawiają, że dwóch takich samych sztuk nie da się uzyskać. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem wydają się być rolety wewnętrzne. Rolety materiałowe, które są stosowane najbardziej powszechnie pozwalają na szeroki dobór kolorów, a poza tym są niezwykle wygodne w obsłudze.

Możemy wybrać takie rolety, które przepuszczają część światła lub takie, które są bardzo gęste i ich całkowite zasłonięcie sprawia, że światło jest całkowicie zasłonięte. Istnieje też połączenie tych dwóch metod poprzez rolety dzień noc.