Rodzaje noclegów na wyjeździe – hotel czy namiot?

Robiąc wyprawę i organizując sobie czas na weekend majowy, może się zdarzyć, że nie mamy pomysłu co sobie zaplanować na te kilka dni wolnego. Jednak jeżeli już wpadniemy na pomysł jak zorganizować chcemy sobie nasz wypoczynek, to dosyć często nie mamy takich pomysłów jak wyjazd na drugi koniec Polski.

Czy warto płacić za hotel podczas weekendu majowego?

hotelCzasem zdaje się to nie mieć sensu, kiedy to podróż pociągiem na przykład, ma trwać dłużej nawet niż sam pobyt i wypoczynek w miejscu majówkowego spędzania czasu. A w spędzaniu czasu podczas majówki, nic nie jest dziwnego w tym, że urozmaicamy sobie wypoczynek spożywaniem grillowanego mięsa oraz napojami alkoholowymi. Staje się to powoli symbolem majówkowego wypoczynku. Jednak jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ ciepłe powietrze, wysoka temperatura powietrza, są bardzo zachęcające do wyjścia i siedzenia na zewnątrz domów, biur czy domów. Jeżeli na majówkę planujemy oddalić się od swojego miejsca zamieszkania, to musimy ogarnąć sobie jakiś nocleg. Często może przydarzyć nam się hotel, albo może to być również pensjonat czy motel. Wszystko zależy od tego, jakich oczekujemy standardów i warunków nocowania. Jeżeli chodzi o ceny, to chyba najniższą kwotę zapłacimy w motelu, a największa w hotelu. W hotelach i w innego typu kwaterach do spania, cenę liczy się za dobę hotelową. Wtedy, zostaje nam wyznaczony czas i na przykład mamy przydzielone, że wchodzimy do pokoju o godzinie 12:00, a musimy go opuścić maksymalnie do godziny dziesiątej dnia następnego. Za taką dobę, w takim hotelu, zapłacić można już od nawet 100-200 złotych. Są to bardzo duże kwoty dla przeciętnej osoby i przy dłuższym pobycie taki nocleg może wynieść nas kolosalne kwoty.

Jednak jeżeli odpowiednio wcześniej pomyślimy sobie nad tą kwestią, to może nam się udać znaleźć nocleg, który nie będzie nam bardzo obciążać kieszeni. Najtańszym jednak sposobem noclegownia jest pobyt w namiocie na polu namiotowym. Jednak to wiąże się z jednorazowym kosztem zakupu namiotu, który może być używany przez jedną, dwie lub trzy oraz i więcej osób.