Przygotowanie materiału do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

Wiele zabiegów medycyny estetycznej nie powinno być wykonywanych latem ze względu na to, że słońce może prowadzić do podrażnień skóry. Jednak bez problemów można w okresie letnim wykonywać takie zabiegi jak wampirzy lifting. Zabieg ten określany jest również skrótem PRP.

Łączenie osocza bogatopłytkowego z innymi zabiegami

osocze bogatopłytkowe w ToruniuFibryna bogatopłytkowa pochodzi z krwi. Do przygotowania osocza wykorzystywana jest krew pacjenta. Chodzi o to, by nie powstały żadne uczulenia na obce białka (np. gdyby zastosowano krew zwierzęcą). Konieczne będzie więc pobranie krwi pacjenta, ale nie należy się tym przejmować – ilość pobieranej krwi jest niewielka i wynosi zazwyczaj kilkanaście mililitrów (1 – 2 probówki). Krew pełna zostaje później odwirowana w wirówce. Wszystko po to, by elementy morfotyczne krwi opadły na dno probówki. Właśnie w ten sposób powstaje osocze z wieloma cennymi składnikami. Takie osocze bogatopłytkowe w Toruniu to zabieg, który można wykonywać co kilka miesięcy. Jego celem jest poprawa wyglądu skóry, jej kolorytu. Na pewno skóra zostanie odmłodzona, zwiększy się jej napięcie oraz witalność. Osocze bogatopłytkowe pozwala na usunięcie cieni oraz charakterystycznych worków pod oczami. Poprawia się znacznie napięcie skóry powiek – dzięki temu możliwe jest przesunięcie plastyki powiek na bardziej odległy termin. Bez problemu można zastosować osocze bogatopłytkowe wraz z innymi zabiegami. Najczęściej zabieg ten łączony jest z laserem frakcyjnym, dermapenem.

Stosować też można radiofrekwencję mikroigłową. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zabieg ten należy do bolesnych. W czasie zabiegu odczuwa się jedynie ukłucie bardzo cienkiej igły. Z 10 ml krwi powstaje kilka mililitrów osocza, które zostaje wprowadzone w skórę twarzy. Pierwsze efekty widać już po dwóch tygodniach od zabiegu.