projektowanie ogrodów

Projektowanie przestrzeni publicznych – ławki parkowe

Zamówienia na wszystko co związane z przestrzenią publiczną rządzą się swoimi własnymi prawami. Można nawet stwierdzić, że projektowanie przestrzeni publicznych to zadanie nie dla byle kogo, ponieważ w pierwszej kolejności trzeba wygrać przetarg.

projektowanie ogrodówPrzetarg
Sam przetarg najczęściej ogłaszany jest na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń danej jednostki administracyjnej. W następnej kolejności określa się terminy w jakich osoby zainteresowana mogą składać swoje wnioski. Przykładowo jeżeli chodzi o przestrzeń publiczną i na przykład ławki parkowe oraz ich zaprojektowanie to dokładnie określa się jakie są wymagania. Potencjalni wykonawcy mogą wtedy składać swoje propozycje cenowe oraz oczywiście te związane z czasem wykonania danego zlecenia. W następnej kolejności wybiera się właśnie projekty, które przykładowo obrazują najładniejsze ławki miejskie w najbardziej rozsądnych cenach. Trzeba sobie przy tym zdawać sprawę, że jest to proces długotrwały.

Wyniki
Najczęściej wyniki są podawane do wiadomości publicznej tak aby nie zachodziło podejrzenie, że ktoś wygrał dany przetarg po znajomości lub przykładowo wygrał a jego oferta wcale nie była najkorzystniejsza pod względem cenowym jak i tym czasowym. Po ogłoszeniu wyników przystępuje się do podpisania umowy w której oczywiście zawarta jest najczęściej klauzula mówiąca o karze w momencie kiedy nie uda się dotrzymać terminu wykonania zlecenia. Taka klauzula najczęściej jest po prostu formą zabezpieczenia ze strony władz, aby nie okazało się, że budowa będzie się ciągnęła wiecznie.

więcej informacji na astrini-design.pl