Profesjonalny dyfuzor do odymiania pszczół

Nie bez powodu mówi się, że pszczoły są podstawą naszego funkcjonowania. W końcu to dzięki nim wszystkie rośliny są zapylane, rosną i mają się doskonale. Niestety, pszczoły to również żywe organizmy, a te mogą być ofiarami pasożytów. Jednym z najczęściej występujących chorób pasożytniczych jest warroza wywoływana przez pajęczaka o nazwie dręcz pszczeli.

Jak skutecznie odymiać pszczoły kwasem szczawiowym?

dyfuzor do kwasu szczawiowegoPajęczak ten żywi się hemolimfą pszczół. To sprawia, że w krótkim czasie jest on w stanie doprowadzić do wyniszczenia całej pszczelej rodziny z ula, jeśli nie zostanie wdrożone odpowiednie leczenie. Usunięcie pasożyta polega na odymieniu pszczół za pomocą apiwarolu w tabletach lub też kwasu szczawiowego. Znaczna część pszczelarzy decyduje się jednak na wykorzystanie kwasu szczawiowego. Aby proces ten był jak najbardziej wydajny warto jest wykorzystać dyfuzor do kwasu szczawiowego. Jest to specjalne urządzenie, które po wsunięciu specjalnej dyszy do ula rozpoczyna spalanie substancji aktywnej, co powoduje powstawanie dymu i usunięcie pasożyta. Zabieg za pomocą tego urządzenia warto jest wykonywać wiosną lub jesienią. Jeśli wykonujemy go wiosną to musimy go wykonać dwukrotnie, a jeśli jesienią to trzykrotnie. W każdym wypadku odstęp pomiędzy kolejnymi odymianiami powinien wynosić około czterech do sześciu dni. Sam dyfuzor możemy dostać w sklepach internetowych lub też w sklepach stacjonarnych.

Jego cena jest różna, w zależności od stopnia zaawansowania oraz marki danego dyfuzora. Nie jest to jednak ogromny wydatek, dzięki czemu każdy z nas może sobie pozwolić na zakup tego urządzenia i wykorzystanie go w zabiegu odymiania. Warto wiedzieć, że po odymieniu sześciu uli należy zrobić kilkugodzinną przerwę, aby nie przegrzać naszego urządzenia.

O autorze: aniam