Pozycjonowanie stron – czy warto być copywriterem?

Copywriter – ważny element pozycjonowania

Copywriter do bardzo ciekawy zawód. Chociaż nazwa ta pojawiła się stosunkowo niedawno, nadobne zagościła w naszym słowniku. Copywriter zajmuje się głównie pisaniem, chociaż jest to niezwykle ogólne określenie, wciąż pozostajemy przy tej tematyce. W zasadzie pisać umie każdy, ale nie każdy może być copywriterem.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy to się opłaca, czy warto zostać copywriterem. Przede wszystkim należałoby się skupić na zapotrzebowaniu, bo to tutaj powinno stanowić najważniejszy element. Pozycjonowanie to siła Internetu, a za nim stoją copywriterzy. Ponieważ nie zanosi się na to, żeby nagle firmy zrezygnowały z polepszania swojej pozycji w wyszukiwarce, zapotrzebowanie na copywriterów będzie rosło. Oczywiście nie można też zapominać o innych treściach tworzonych przez copywriterów. Czyli innymi słowy jest to zawód z przyszłością, który raczej nie zniknie zbyt szybko, o ile w ogóle. Pojawia się jednak jeszcze inna kwestia, czyli zarobki. Na pewno wiele zależy od tego, na jakich zasadach zatrudniony jest copywriter. Stałe zarobki to wspaniała rzecz, ale tylko niektóre Irmy w ten sposób zatrudniają swoich copywriterów. Warto również dodać, że coraz częściej największe przedsiębiorstwa na rynku zatrudniają copywriterów na stałe do swojego zespołu marketingowego. To pozwala ograniczyć koszty na usługi firm copywriterskich. Kolejna kwestia, o której należałoby wspomnieć to fakt, że copywriter bardzo często pracuje w domu. Dla jednych jest to rozwiązanie idealne, bo wychowywanie dzieci, inna praca, czy ograniczenia mogą powodować, że normalne zatrudnienie nie jest możliwe, a praca w domu, jak najbardziej.

Dla niektórych jest to jednak najgorsza z opcji, bo nie mają w sobie tyle samozaparcia, żeby siąść i pisać. Obiad, sprzątanie, serial, rozmowa i cały dzień w pracy mija na innych sprawach. To powoduje, że zarobki mogą być niesatysfakcjonujące. Jeśli faktycznie copywriter jasno określi granice swojej pracy, to będzie zarabiał, jeśli jednak nie potrafi tego zrobić to nie ma co liczyć na regularny przypływ gotówki.

 


 

Więcej na temat pozycjonowania: Pikseo – linki sponsorowane AdWords