Prawnik

Porady prawne prawnika online

PrawnikŻyjemy w czasach, które dzięki szybkiemu rozwojowi technologicznemu sprawiają, że wiele rzeczy traci swoją pierwotną formę, zyskując nowy, całkowicie wirtualny wymiar. Randki coraz częściej odbywają się za pośrednictwem specjalnie przeznaczonych ku temu portali. Zakupy najmodniejszych kreacji na dany sezon to kwestia kilku kliknięć myszką i oczekiwania na kuriera z zamówionym towarem. Także praca adwokatów i prawników musiała przejść na nowy poziom.

We wszystkich kancelariach normą jest już posługiwanie się pocztą elektroniczną w celu porozumiewania się ze swoimi klientami. Podobnie wygląda prowadzenie akt oraz ich archiwizowanie. Co więcej, teraz także sądy oraz inne instytucje także postawiły na znaczne uproszczenie stosowanych przez siebie metod i wprowadziły w swoich szeregach znaczną informatyzację. Funkcjonują więc e- wokandy, zapytania do sądów w formie elektronicznej, a także kompleksowe bazy orzeczeń konkretnych placówek. Wprawdzie jak na razie daleka droga do przeprowadzania internetowych rozpraw, ale kto wie, czy za kilkanaście lat nie będzie można wziąć udziału w posiedzeniu bez ruszania się z własnego domu.
Więcej pola do popisu na pewno mają prywatne kancelarie prawne. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby adwokat czy prawnik mógł udzielić porady komuś, kogo nigdy nie widział na oczy. Potrzebne ku temu narzędzia są obecne na wielu stronach internetowych przynależnych do kancelarii. Wystarczy na podany numer konta bankowego wpłacić wymaganą należność, a potem we wskazanym formularzu wyjaśnić, na czym polega nasz problem. Prawnik tą samą drogą odpowie na nasze zapytanie, wyjaśni co trzeba zrobić oraz zasugeruje konkretne rozwiązania. To bardzo wygodne szczególnie dla osób, które na stałe przebywają za granicą oraz dla tych, które z różnych powodów, na przykład zdrowotnych, nie mogą opuszczać swych domostw.

Niektórzy prawnicy dopuszczają także możliwość odbycia wideokonferencji ze swoim klientem, jeżeli taka forma kontaktu obu stronom bardziej odpowiada. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

Informacji do artykułu udzielił: www.adwokatkujawskopomorskie.pl