izolacja poddasza pianką

Pomoc w izolacji poddasza

W zeszłym tygodniu, kolega, który buduje właśnie dom, poprosił mnie o pomoc. Chodziło o konstrukcję na strychu, którą nazwał jako izolacja poddasza pianką poliuretanową, pozwalającą zaoszczędzić mu mnóstwo pieniędzy na ogrzewaniu.

Izolacja poddasza pianką – szybka i skuteczna

izolacja poddasza piankąNie za bardzo się na tym znałem, więc szybkie przeszukanie internetu pozwoliło mi zapoznać się z tematem. Trochę dziwne dla mnie było to, skąd kolega posiada sprzęt do wykonania takiej operacji, a już nawet siebie nie pytałem skąd ma wiedzę jak ten sprzęt obsłużyć. Po śniadaniu pojechałem do niego i moim oczom ukazał się samochód dostawczy, który był oklejony napisami izolacja poddasza pianką poliuretanową, co pozwoliło mi stwierdzić, że będziemy jedynie pomocą, a raczej tłem dla fachowców zajmujących się tą dziedziną wykończeń budowlanych. Myślałem że będziemy męczyć się z kawałkami wełny pozostającej w każdym możliwych otworze ludzkiego ciała (na przykład oczach 🙂 Internet podpowiedział mi że główna różnica polega tylko na braku dodatkowych elementów montażowych typu śrubki i sznurki, ale kolega bardzo mocno próbował mnie zapewnić że zysk energetyczny jest zdecydowanie większy niż przy użyciu wełny. Panowie fachowcy wynieśli z auta ogromną maszynę, raz, dwa byli na strychu i się zaczęło. Chwila moment i cała powierzchnia sufitu strychu pokrywała się lepką pianką, która ma zapewniać odpowiednią izolację cieplną dla domu.

 

Tego typu izolacje natryskowe są bardzo szybkie w nałożeniu i zanim się obejrzeliśmy, specjaliści zwijali sprzęt do auta i odjechali. Po kilku godzinach obserwacji, dochodzę do wniosku, że kolego po prostu chciał pochwalić się zastosowanym rozwiązaniem.

Więcej znajdziesz na stronie http://semida.eu/pianki-poliuretanowe