Oprogramowanie dla firm i upadek przedsiębiorstwa

Niestety nie jest to najlepsza wiadomość dla wszystkich z branży informatycznej oraz księgowości, upadłość ogłosiło jedno z największych przedsiębiorstw zajmujące się projektowaniem oraz sprzedażą oprogramowania dla firm.

Oprogramowanie dla firm zdrożeje

oprogramowanie dla firmFirma, jak wynika z przedstawionego raportu, już od dłuższego czasu borykała się z problemami finansowymi spowodowanymi tym, iż wiele firm zamawiających oprogramowanie dla firm, nie było w stanie zapłacić za wykonaną usługę. ,,Z problemami próbowaliśmy walczyć już od jakiegoś czasu, jednakże wszystkie podejmowane przez nas próby spełzły na niczym.” – przyznaje jeden z przedstawicieli firmy. ,,Mamy całe mnóstwo nieopłaconych faktur, które zrealizowaliśmy, największe problemy dotyczyły dwóch działów: programów pełnej księgowości oraz programów ksiąg przychodów i rozchodów. To straszne, że musimy ogłosić upadłość tak prężnie dotychczas rozwijającego się przedsiębiorstwa ale nie mamy innego wyjścia. Najgorsza sytuacja jakiej chcemy uniknąć to niewypłacenie pensji pracownikom za pracę, którą wykonali.” – -przyznaje dalej. ,,Pracownicy już od jakiegoś czasu wiedzieli, że sytuacja jest zła i najprawdopodobniej doprowadzi do upadłości przedsiębiorstwa więc mieli trochę czasu aby rozejrzeć się za nową pracą, tym bardziej, że podobnych firm jest sporo.

Ci, którzy zostali z nami do końca zostanie wypłacona odprawa. Mamy nadzieję, że chociaż to może im wynagrodzić utratę pracy. Niestety przed nami jeszcze zapewne wielomiesięczna batalia z przedsiębiorstwami, które nie zapłaciły nam za nasze usługi.” – przyznaje dalej.