Opieka prawna

Opieka prawna czy bycie lekarzem?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy kierunek studiów medycznych to właściwy kierunek ich studiów i rozwoju osobistego. Należy nadmienić fakt, że aby zostać dobrym specjalistą w dziedzinie medycyny trzeba poczuć pewnego rodzaju powołanie. Wiele osób nie wie, że studia to dopiero początek.

Opieka prawna – czy mi się opłaci?

Opieka prawnaMusimy wiedzieć, że liczba miejsc dla specjalistów w dziedzinie medycyny jest mocno ograniczona i żeby się wyróżnić trzeba być naprawę dobrym. Mimo powszechnej opinii o wysokich zarobkach lekarzy rzeczywistość nie jest wcale taka kolorowa. Zarobki świeżego lekarza po studiach wahają się w granicach 1500 zł. Czy warto poświęcić 11 lat studiów dla takiej perspektywy? Pamiętajmy też o surowych zasadach który każdy lekarz zobowiązany jest przestrzegać – prawie medycznym. Często jest tak, że publiczne szpitale mają wysokie zadłużenia i ściąganie należności w postaci pensji jest rozłożone na wiele miesięcy. Z windykacją należności personel medyczny ma problem od lat, skarżą się głównie na słabą Opieka prawna w tej kwestii. Średnio, aby średnia pensja lekarska wynosiła 2000 zł netto młody lekarz musi brać spore nadgodziny, często pracując po 16 godzin dziennie. Mimo tych wszystkich przeciwności pamiętajmy, że aby być lekarzem potrzeba dużej determinacji, zawziętości, ale przede wszystkim powołania do pomocy innym.

Większość lekarzy wybiera również specjalizację, są to kolejne długie lata nauki, lecz zarobki są o wiele wyższe. Mimo całego poświęcenia, pracownicy Polskiej służby zdrowia nie są dostatecznie doceniani w kraju tak jak za granicą, dlatego też wielu z nich po ukończeniu studiów wybiera życie na emigracji.