Czy okna PVC to tanie rozwiązanie?

Niska jakość drewnianej stolarki okiennej z czasów PRL-u sprawiła, że przez długi czas klienci wybierali z reguły produkty z PVC, żywiąc głębokie przekonanie, iż pod każdym względem przewyższają one drewniane. Obecnie do łask powróciły okna drewniane, zyskując opinię lepszego wyboru. Tymczasem żadna z tych opinii nie jest do końca prawdą: zarówno profile drewniane, jak i z PVC, gwarantują bowiem nabywcom zbliżone parametry użytkowe, choć ich specyfikacja jest nieco odmienna. Wybór właściwego produktu staje się w tym kontekście kwestią indywidualnego wyboru.

Bogactwo oferty okien PVC

oknaOkna z PVC standardowo produkowane są w kolorze białym, występują jednak w pełnej gamie kolorystycznej. Możliwa jest nawet imitacja faktury drewna, a także zastosowanie rozmaitych, nawet najbardziej wymyślnych kształtów. Są sztywne i stabilne, wykazują odporność zarówno na wodę, jak i substancje chemiczne. Pielęgnacja okien tego typu polega w zasadzie tylko na ich myciu oraz smarowaniu okuć.Nie bez znaczenia dla inwestorów jest fakt, że okna z PVC to tanie okna Katowice. Należy jednak pamiętać, że elementy dodatkowe (takie jak zabezpieczenia antywłamaniowe czy specjalne szyby) będą wymagały opłaty niezależnej od ceny samych profili. Ogromnym atutem tego typu okien jest fakt, że są one bardzo trwałe.

Zarówno okna z PVC, jak i drewniane można wyposażyć w szereg zabezpieczeń i dodatkowych funkcjonalności. Ich ilość oraz rodzaj zależy od zasobności portfela osoby kupującej. Dobry sklep z oknami oferuje w ramach swej podstawowej oferty pełną pulę takich rozwiązań, które sprzedawca już na etapie zamówienia dopasuje do możliwości i preferencji klienta.

Źródło – www.adex-okna.pl