Nowoczesne maszyny usprawniające produkcję

Dzięki wibracjom produkty przemieszczają się w odpowiednie miejsce linii produkcyjnej, co jest niezwykle wydajne i skuteczne. Dzięki temu można zwiększyć szybkość produkcji oraz efektywność. Bardzo popularne są podajniki wibracyjne liniowe, które zbudowane są z pojemnika w kształcie leja, oraz specjalnej rynny.

Po co stosuje się podajniki liniowe?

podajnik liniowyNa liniach produkcyjnych niezwykle powszechne zastosowanie znajduje podajnik liniowy który służy np. do napełniania opakowań produktem finalnym. Podajnik wibracyjny liniowy służy do konfekcjonowania materiałów sypkich i wykorzystuje ich bezwładność. Za pomocą wibracji o odpowiednim natężeniu, produkty są przemieszczane wzdłuż rynny, ku jej wylotowi. Przy wylocie wibrującej rynny znajduje się waga, a na niej puste opakowanie, które zostaje wówczas napełniane produktem sypkim. Kiedy opakowanie osiągnie pożądaną wagę, wysyłany zostaje impuls do urządzenia, aby przestało napełniać opakowanie. Urządzenie to jest bardzo proste i napędzane jest dzięki magnesom elektromagnetycznym. Należy pamiętać o czystości produktu, który jest transportowany. Zanieczyszczony, brudny czy lepki produkt może zatkać urządzenie czy też doprowadzić do usterki. Jak wiadomo, usterki mogą prowadzić to przestojów, a przestoje są bardzo kosztowne dla przedsiębiorstwa. Należy również kontrolować czy do urządzenia nie dostały się odpady produkcyjne.

Bardzo popularnym urządzeniem jest podajnik liniowy, który sprawia, że praca na linii produkcyjnej przebiega sprawnie. Istnieje wiele rodzajów podajników wibracyjnych, dostosowywane są one do typu produktu, który maja transportować w odpowiednie miejsce danej linii produkcyjnej. Popularne są również stoły wibracyjne, które służą do osuszania różnego rodzaju produktów.