Nietypowe zastosowanie siatki

Pojęcie siatki kojarzy się człowiekowi z całą pewnością przede wszystkim z siecią rybacką. Warto być jednak świadomość tego, że nowoczesne siatki w zależności od zakresu zastosowań mogą być wykonywane z zupełnie innych materiałów niż te, które służą do połowu ryb na różnych akwenach. Siatki Leduchowskiego są naprawdę interesującym przykładem tego typu produktów.

Ciekawostki o siatkach Leduchowskiego

siatka leduchowskiegoNa pierwszy rzut oka taka siatka może się wydawać człowiekowi bardzo niepozorna, ponieważ nie jest ona jakoś przesadnie gruba. Jej wysoka wytrzymałość nie jest bowiem kwestią grubości tylko odpowiedniego dobrania materiału do jej produkcji i sposobu łączenia poszczególnych fragmentów takiej siatki. Musi być ona cienka przede wszystkim po to, żeby można było ją swobodnie założyć na ścianę bez przesadnego obciążania konstrukcji. Siatka Leduchowskiego znajduje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Jej obecność sprawia bowiem że ściany stają się naprawdę solidne, a tynki nie odpadają Bez względu na to, co się dokładnie dzieje w najbliższym otoczeniu takich budynków. Takie siatki można z powodzeniem zakładać jednak nie tylko pod tynk. Spełniają one bowiem swoją funkcję ochronną nawet, wtedy gdy są założone pod grubą warstwą styropianu. Doskonale niwelują one różne naprężenia. Takie siatki można swobodnie obrzucać zaprawami, bo ich zewnętrzna powłoka nigdy nie pozwoli na zaistnienie procesu korozji.

Ta powłoka jest jednak wykonana na tyle dobrze, że zaprawa będzie się jej zawsze bardzo mocno trzymać. Pozytywny wpływ na ten aspekt ma także niewielka średnica pojedynczych oczek takiej siatki. Dzięki siatkom Leduchowskiego warstwa tynku będzie równa i elegancka na całej powierzchni ściany. Bez względu na przeznaczenie budynku i inne szczegóły.