Narty zjazdowe, biegowe – serwis

Każdy serwis nart powinien odpowiadać za narty, które są im powierzane. Przyjmują odpowiednie zadania i w pełni je wykonują. Narty wymagają właściwej konserwacji i trzeba o nie zadbać w sposób profesjonalny. Serwis narciarski jest bardzo ważny, ponieważ właściwe przygotowanie nart będzie zapewniało wygodne korzystanie oraz przede wszystkim da bezpieczeństwo.

narty biegowe serwisPierwszą i najważniejszą czynnością jest czyszczenie ślizgów. Można wykonać to na gorąco lub na zimno. Wykorzystuje się do tego specjalny preparat . Ważną sprawą jest również smarowanie nart smarem. Jest to wykonywane w sposób podobny do czyszczenia. Również można zrobić to na gorąco i na zimno. Smarowanie na gorąco wymaga użycia żelazka, bo dzięki niemu można nałożyć smar. Ostrzenie krawędzi nart również wlicza się w serwis nart, a jest to ważna czynność, ze względu na to, że ma to wpływ na korzystanie z nart. Przede wszystkim wpływa na prędkość, stabilność i przyczepność, a to przecież chodzi o bezpieczeństwo. Istotną sprawą jest również ustawienie nart, co również jest ważne w przypadku korzystania z nich. Mowa tutaj o regulacji wiązań. Serwisant powinien ustawić siłę wypięcia, docisku wzdłużnego oraz ustawić buta. Serwisy często proponują cały zestaw naprawczy, dostosowujący narty do użytku. W skład wchodzi wtedy uzupełnianie ubytku, smarowanie smarem, czyszczenie i wszystkie potrzebne czynności. To jest niezwykle ważne. Sporty narciarskie nie należą do najbezpieczniejszych, dlatego każdy powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo.

serwis narcierski

Każdy serwis powinien korzystać z profesjonalnego sprzętu i preparatów najlepszych firm, by ten serwis rzeczywiście był rzetelny. Każdy serwis powinien być wyposażony w profesjonalne płyny, smary, ostrzałki, pilniki i imadła, które pozwolą na prawidłowe wykonywanie ich pracy, która jest naprawdę bardzo odpowiedzialnym zajęciem.

Odpowiednia konserwacja nart to przede wszystkim wygodne i komfortowe użytkowanie nart oraz wykonywanie swojego hobby, ulubionego zajęcia, które zawsze powinno być bezpieczne.