Nałóg pod kontrolą – e papierosy

Nałogowcy doskonale wiedzą, że walka z nałogiem nie jest najłatwiejszą batalią. Potrzeba ogromnego samozaparcia, motywacji i chęci do poprawienia swojego stanu zdrowia by móc w ogóle zacząć taką bitwę. Nie każdy jest na tyle silny w psychice, by mógł od reki porzucić dotychczasowe nawyki związane z koniecznością zapalenia papierosa.

Jest jednak bardzo dobry sposób na motywację do porzucenia nałogu za sprawą ciekawego urządzenia elektronicznego, którym są e-papierosy. Ciekawa jest sama forma takiego urządzenia i sposób jego działania. Na pierwszy rzut oka przypomina coś na styl długopisu. Niektórzy palacze nie umieją nawet dobrze chwycić taki papieros, oczywiście wynika to z dawnych przyzwyczajeń.
e-papierosyWarto jednak nieco odmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, by poczuć zalety z elektronicznego urządzenia do palenia. Mówiąc o elektronicznym paleniu ma się oczywiście na myśli inhalacje, gdyż właśnie na tej zasadzie działa e-papieros. Do tego urządzenia należy zakupić co jakiś czas specjalny płyn tak zwany liquid, są one dostępne w wielu wersjach smakowych, jest to niezbędny element użytkowania tego urządzenia. Także specjalna ładowarka jest elementem, bez którego trudno jest użytkować urządzenie. Dzięki niej taki e-papieros będzie ładowany, aby mógł działać. Urządzenie to posiada akumulator, dzięki któremu po uruchomieniu go odpowiednim guzikiem grzałka wewnętrzna podgrzewa liquid tworząc parę. Jest ona bardzo łudząco przypominająca dym tytoniowy.
Dzięki temu, że w e-papierosie a w zasadzie w płynie zawartość nikotyny jest niewielka jest to znacznie zdrowszy pomysł na palenie. Ponadto przy takim paleniu elektronicznym nie jest wdychany dwutlenek węgla oraz inne typowe „dodatki” z papierosów.

Takie palenie posiada też dobrze rozegraną fazę oszczędzania, gdyż zakup płynu, który wystarcza na około 100 do 200 zapaleń kosztuje często około 10zł. Cena 200 papierosów w tradycyjnych paczkach jest znacznie wyższa niż cena za liquid do elektronicznego urządzenia. Warto spróbować bynajmniej ze względu na oszczędność.