Najpiękniejsze lustra retro

 

Lubię myśleć o wystroju wnętrz, projektować, zmieniać coś w swoim otoczeniu. Wiem dobrze, że często niewielkie zmiany, dodanie jakiegoś elementu może zmienić odbiór całego pokoju czy mieszkania. Ostatnio natknęłam się na coś pięknego i wyjątkowego – lustra w stylu retro. Okazuje się, że wbrew pozorom mogą one pasować do każdego wnętrza. 

Gdzie szukać luster retro?

lustra retroPodczas spaceru po lokalnym targowisku przystanęłam obok stoiska z różnymi sprzętami domowymi. Uwagę moją przykuły lustra retro – wyglądające jak stare, ale jednak z odrobiną nowoczesności piękne ramy i czyste, błyszczące zwierciadło. Stoisko miało tylko kilka sztuk, nie zachwyciły mnie one w pełni, niemniej zainteresowały wystarczająco, by zgłębić temat. Okazuje się, że lustra w tym stylu zyskują na popularności. Wyjątkowe zdobienia ram można dopasować do większości wnętrz. Co więcej, stanowią one nie tylko funkcję użytkową, ale przede wszystkim ozdobną. Gdzie można je znaleźć, żeby spełniły wszystkie nasze oczekiwania? Odpowiedź nie jest prosta, gdyż miejsc gdzie można kupić wyjątkowe lustro może być wiele. Prawda jest taka, że lustro, które najbardziej będzie nam odpowiadać możemy znaleźć w każdym z nich, więc nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Sklepy z artykułami do domu, sklepy budowlane z działem luster, a może szklarz oferujący także lustra i ich oprawę? Jest także możliwość zakupu przez internet – bo zawsze gdyby okazało się, że jednak wybrane lustro nam nie odpowiada mamy czas na wymianę lub zwrot.

Podsumowując, odpowiednio wybrane lustro retro może dodać wnętrzu charakteru i wyrazistości, jednocześnie wprowadzając element nostalgii za starymi czasami. Wcale nie musi być drogie i stare, by wyglądać wyjątkowo i podkreślać nasze zamiłowanie do pięknych wnętrz.