Najlepsze plecaki szkolne

Plecak towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Jako małe dzieci, zabieraliśmy go ze sobą na piesze wycieczki, do przedszkola zabieraliśmy w nim swojego misia, a w podstawówce dzielnie dźwigaliśmy książki i przybory szkolne. W późniejszym okresie dziewczyny plecaki zamieniają na torebki, a chłopcy na torby.

Szkolne plecaki dla dziewczyny i chłopaka

plecak szkolnyW podstawówce najpierw wszystkie dzieci mają usztywniane tornistry, by potem je zmienić na bardziej praktyczne i większe plecaki. Od czwartej klasy, kiedy dochodzi sporo nowych przedmiotów, dzieci muszą codziennie przynosić na lekcje więcej książek i zeszytów. Aby wszystko pomieścić potrzebny jest wytrzymały plecak, który będzie wygodny i nieprzemakalny. Plecak szkolny dzieci traktują jak worek, do którego wrzucają wszystko na raz, a przecież w taki sposób łatwo zniszczyć okładki książek i zeszytów. Czasem nawet śniadanie ląduje pomiędzy zeszytami. Aby ułatwić utrzymanie w nim czystości i porządku plecaki posiadają wewnętrzne przegrody oddzielające jego zawartość. Każda część jest zapinana na zamek, co uniemożliwia mieszanie się rzeczy. Niektóre modele, wewnątrz posiadają małe kieszonki na telefon, lub portfel. Po zewnętrznej stronie znajduje się sporo kieszonek zamykanych na zamki, albo ściągacz, do których można schować śniadanie, butelkę wody, czy chusteczki. Cały szkolny plecak waży nie więcej niż dziesięć kilko więc mieści się w normie. Chłopcy wybierają czarne i brązowe modele, a dziewczyny czerwone lub różowe, bo takie są najmodniejsze.

Cena dobrego plecaka waha się w granicy pięćdziesiąt złotych za klasyczny model, a droższe mogą kosztować nawet dwieście złotych. Jego wartość jest uzależniona od producenta i jakości materiałów z jakich jest wykonany. Jeden plecak powinien nam służyć co najmniej przez jeden sezon.