Najlepsze materace na rynku

To, na czym śpimy ma kluczowe znaczenie dla jakości snu. Chyba każdemu choć raz w życiu zdarzyło się spać na niewygodnym lub starym materacu, w wyniku czego obudziliśmy się z bólem w plecach i karku. To typowe objawy spania na niewłaściwym podłożu.

Który materac jest najlepszy?

materace producentNa każdym materacu śpi się nieco inaczej, dlatego jego dobór jest bardzo ważny. Osoby, które lubią spać na brzuchu, powinny unikać miękkich modeli, bo powodują one lekkie zapadanie się, natomiast Ci, którzy wolą spać na plecach, powinni wybierać średnio – twarde lub nawet twarde materace. Najlepsze materace producent oferuje na swoich stronach internetowych lub w sklepach partnerskich. Na polskim rynku znajdziemy rodzimych i zagranicznych producentów materacy, którzy oferują modele piankowe, sprężynowe, lateksowe czy kokosowe. Każdy z nich nieco inaczej się zachowuje podczas snu i najlepiej jest wypróbować każdy, aby mieć rozeznanie czym się różnią i jaki nam najbardziej odpowiada. Większość klientów wybiera modele wykonane z pianki, ponieważ są uniwersalne i dostępne w kilku gatunkach. Materac piankowy możemy znaleźć w wersji klasycznej, teroelastycznej lub wysokoelastycznej. Przeważnie różnią się miękkością i elastycznością oraz są dostępne w kilku grubościach. Producenci oferują materace o wysokości dziesięciu, piętnastu, trzydziestu i trzydziestu pięciu centymetrów. Część z nich może służyć jako samodzielne łóżko, a inne mogą stanowić materac dodatkowy, zwiększające miękkość podstawowego materaca.

Materace sprężynowe są obecne na naszym rynku od wielu lat i są stosunkowo tanie w porównaniu z modelami piankowymi. Jednakże przy wyborze najlepszego materaca lepiej się kierować jakością niż ceną, bo od niej będzie zależeć nasze zadowolenie z użytkowania.