Najlepsza piżama dziecięca

Dzieci bardzo szybko rosną i najlepiej to widać po ubraniach, które średnio co kilka miesięcy trzeba zmieniać na większe. Do momentu, kiedy noszą pieluszki, przeważnie mają na sobie body, pajacyki i śpioszki. Natomiast później ich ubranka wyglądają jak miniatury odzieży dla dorosłych.

Z czego składa się piżama dla dziecka?

piżama dziecięca 134Ubranka dla noworodków i niemowlaków przeważnie kupimy w sklepach z artykułami dla niemowląt, ponieważ dostępne tak są tylko modele do rozmiaru dziewięćdziesiąt osiem. Większe ubrania kupimy w sklepach z ubraniami dziecięcymi lub klasycznymi odzieżowymi, które mają oddzielne działy dla dzieci. Na pewno kupimy w nich podkoszulki, spodenki, bieliznę czy sukienki, ale także piżamki. Klasyczna piżama dziecięca 134 składa się z dwóch części: podkoszulka, który może mieć krótkie lub długie rękawy oraz spodenek krótkich lub długich. To najwygodniejszy strój do spania, ponieważ dzieci czują się w nim komfortowo, bo nie ograniczają im ruchów. Góra piżamy może być zakładana przez głowę albo rozpinana na guziki lub zatrzaski. W sprzedaży znajdziemy kilka modeli takich piżamek, które mogą mieć rękawy i nogawki o prostym fasonie albo ze ściągaczami, które ograniczają podwijanie się nogawek i rękawów. Piżamy dla dzieci przeważnie są kolorowe i posiadają różne nadruki i obrazki na przodzie. Najczęściej są to postacie z ich ulubionych bajek, zatem maluchy za nimi przepadają i chętnie zakładają do snu. Ponadto są przyjemne w dotyku, bo w całości wykonane z bawełny.

Dla starszych dzieci nie trzeba już brać poprawki na pieluszkę przy wyborze rozmiaru, zatem kierujemy się wzrostem dziecka. W sklepach z odzieżom dostaniemy piżamy dziecięce od dwudziestu do sześćdziesięciu złotych w wielu rozmiarach dla chłopców i dziewczynek.