Na co zwrócić uwagę kupując wylewkę?

Jednym z elementów, które ulegają bardzo częstym awariom w wielu domach są baterie w umywalkach przy, których dochodzi do urwania wylewek. Dlatego też jeśli w naszym zlewie czy umywalce dojdzie do takiego właśnie uszkodzenia powinniśmy bardzo dokładnie zastanowić się nad tym jaki rodzaj nowej wylewki powinniśmy zakupić tak aby była ona jak najlepiej dopasowana do całej baterii.

Zakup wylewki, czyli prosta naprawa kranu

Wylewka do bateriiJeśli bateria w naszym zlewie lub umywalce uległa uszkodzeniu poprzez ułamanie wylewki, powinniśmy pomyśleć o tym aby kupić nową, która będzie jak najlepiej dopasowana do naszego kranu. Wylewka do baterii dostępna jest w specjalnych sklepach z akcesoriami hydraulicznymi, gdzie będziemy mieć możliwość dokonania odpowiedniego jej wyboru. Powinna ona być wykonana z tego samego materiału z którego jest wykonana cała bateria, tak aby nie odróżniała się od niej. Kolejnym ważnym elementem na jaki musimy zwrócić uwagę będzie dobranie właściwej jej średnicy, co będzie miało wpływ na ciśnienie wody jakie będzie w naszym kranie. Taki element powinien posiadać specjalistyczny certyfikat, świadczący o tym iż przeszedł specjalne testy wytrzymałości. Przy zakupie konkretnej wlewki otrzymamy na nią odpowiednio długi okres gwarancyjny, dzięki któremu w razie jej ponownego uszkodzenia będziemy mogli skorzystać z jej bezpłatnej wymiany. Koszt zakupu takiego właśnie elementu będzie zależny od tego jaki jej typ wybierzemy, tak aby był dopasowany do baterii.

Jak widać, zakup nowej wylewki do baterii nie jest prosty, gdyż wymaga zwrócenia uwagi na wiele elementów, dzięki którym będzie ona właściwie dopasowana. Opisane rozwiązanie pozwoli nam na zakup właściwie dopasowanego elementu, który sprawi, iż nasz kran będzie jak nowy i zyska dodatkową estetykę.