rozwód w Krakowie

Mój rozwód i porady prawne

Rozwód to zawsze jest nieprzyjemny proces, nawet jeśli małżonkowie znajdują się w miarę przyjaznych stosunkach i chcą jak najszybszego zakończenia sprawy. Miałam nadzieję, ze u mnie tak będzie.

Trudny rozwód w Krakowie

rozwód w KrakowieRazem z mężem podjęliśmy decyzję o rozwodzie. Od dawna się nam już nie układało, więc wszystko było przemyślane. Miałam nadzieję, ze wszystko pójdzie gładko. Wybierzemy porady prawne, które nam pomogą przy podziale majątku i rozstaniemy się w pokoju. Niestety, w trakcie rozwodu mój mąż kogoś poznał i zmienił taktykę. Chciał wywalczyć jak najwięcej wspólnego majątku i wcale nie zamierzał się poddawać. Rozwód-Kraków stał się bardzo nieprzyjemny i zaczęliśmy wyciągać na siebie różne zdarzenia z przeszłości. A to, że jak walczyliśmy o odszkodowania komunikacyjne to nie dostaliśmy równej wypłaty, mimo iż jedno z nas było o wiele bardziej poszkodowane. A to, że ja dostałam spadki po swoich dziadkach, więc mam się z czego utrzymywać. Tak się to wszystko odbywało. Nie chciałam grać w tę grę, jednak nie miałam wyboru. To nie było łatwe zagadnienie jak prawo pracy i napisanie umowy, tylko trudna i skomplikowana sprawa. Chciałam, żeby to się jak najszybciej skończyło i byłam nawet gotowa na ustępstwa. Jednak mąż potem rozstał się ze swoją kochanką i znowu było normalnie. Udało się nam wszystko załatwić w normalnej atmosferze, dzięki czemu uniknęliśmy wielu nerwów i stresujących sytuacji.

Na pewno ten rozwód nie będzie przeze mnie miło wspominany i mam nadzieję, ze już więcej nie będę musiała przez to przechodzić w przyszłości. To było straszne przeżycie, którego nie życzyłabym nikomu.