Mali wielbiciele zwierząt i żyrafa Sophie.

żyrafaPrawdopodobnie nie ma na świecie dziecka, które nie lubiłoby zwierząt. Zwłaszcza małe zwierzęta wzbudzają pozytywne emocje w dzieciach. Każdy Maluch wpada w zachwyt na widok małego pieska, kotka, piskląt, cieląt, źrebaków, tygrysków, a nawet małych żyraf. Jest to prawdopodobnie spowodowane urokiem małych czworonogów i pozorną bezradnością.

Małe zwierzaki, aż się proszą aby je pogłaskać lub przytulić. Dorośli potrafią zapanować nad tego typu odruchami, natomiast małe dzieci spontanicznie wyciągają ręce do małych zwierząt. Podobny tok myślenia wpłynął zapewne na twórców żyrafy Sophie. Żyrafa Sophie powstała pięćdziesiąt lat temu i przybrała wygląd małego uroczego zwierzęcia. Jest ona tak zaprojektowana, aby przyciągała uwagę dziecka. Obdarzona została nie tylko wyglądem małego sympatycznego czworonoga, ale i kontrastowymi barwami, które oddziałują na zmysł wzroku niemowlęcia i nieco starszego dziecka. Zabawka ta powstała z myślą o najmłodszych dzieciach stąd jej gumowe wykonanie. Warto wspomnieć, iż Żyrafa Sophie jest wykonana w stu procentach z drzewa gumowego i nie zawiera w swojej budowie żadnych syntetycznych materiałów. Ponad to kształt maskotki został „dopasowany” do zdolności manualnych najmłodszych dzieci. Długie nogi i długa szyja ułatwiają złapanie zabawki małymi rączkami i pozwalają na dość długie utrzymanie jej.

Żyrafa Sophie z powodzeniem może być używana jako gryzak lub zabawka do kąpieli. Zaobserwowano, że dzieci, którym podarowano żyrafę Sophie bawiły się nią częściej i chętniej, niż innymi zabawkami. W Polsce oferowana jest przez sklep krainamaluchów.pl gdzie znaleźć można wiele zabawek oraz akcesoriów dla dzieci.