pianka akustyczna

Mała sala treningowa i kino w biurowcu

Trzy lata temu wybudowałem na obrzeżach miasta biurowiec. Zależało mi, żeby był jak najbardziej konkurencyjny dla innych budynków w mieście. Dlatego w podziemiu zrobiłem garaż samochodowy a na dachu małą kawiarenkę z fenomenalnym widokiem na panoramę miasta.

W biurowcu powinno być cicho, w czym może pomóc pianka akustyczna

pianka akustycznaPoza tym wydzieliłem w bloku jeszcze kilka innych pomieszczeń socjalnych. Na jednym piętrze otworzyłem małe przedszkole, które zachwyciło pracujące mamy. Na innym stworzyłem niewielkie kino domowe, które mogło również służyć jako sala konferencyjna. Na parterze natomiast otworzyłem niewielką siłownie. W przypadku kina i sali treningowej musiałem zadbać o odpowiednie wygłuszenie. Z początku miała to być pianka akustyczna ale w trakcie prac doszliśmy z fachowcami do wniosku, że lepiej się sprawdzi mata akustyczna. Największym kłopotem był jej montaż w taki sposób aby nie było jej widać. Ostatecznie mata wygłuszająca została kolorystycznie dobrana w taki sposób, że nie rzucała się w oczy. Myśleliśmy, że z czasem i tak postawimy dodatkowe ściany, które będą przykrywały panele akustyczne ale okazało się, że wcale nie będzie to konieczne. Maty wygłuszające w delikatny sposób komponowały się z szarą kolorystyką mebli. Ku naszemu zdziwieniu wyglądało to porządnie i elegancko. Po jakimś czasie uznaliśmy, że w przedszkolu również przydałyby się panele akustyczne. Wybraliśmy najbardziej kolorowe i poprosiłem zaprzyjaźnioną malarkę o namalowanie na nich kolorowych obrazków.

W ten sposób udało się wcisnąć pianki akustyczne nawet to przedszkola. Wcześniej nie spodziewałbym się, że można to wykonać w sposób estetyczny. Jestem jednak zadowolony z efektu i wiem, że pracujący w biurowcu ludzie podzielają moją opinię na ten temat.