Leczenie wad zgryzu

Ładne i zadbane zęby to nie tylko piękny uśmiech ale również zdrowie i higiena. Stomatologia to dziedzina medycyny która jeszcze do niedawna była zaniedbywana. W ostatnim czasie wszystko to uległo zmianie za sprawą nowoczesnych gabinetów i profesjonalnej kadry medycznej. Ortodoncja to jedna z dziedzin stomatologii zajmująca się leczeniem i korekcją wad zgryzu.

Polecany ortodonta z Częstochowy

Ortodonta CzęstochowaDbając o zdrowie i dobre samopoczucie nie możemy zapominać o jamie ustnej i schorzeniach dotyczących tej części naszego organizmu. Jest ona pierwszym odcinkiem naszego przewodu pokarmowego i od jej stanu zależy nasze zdrowie. Dlatego konsultacje stomatologiczne powinny odbywać się regularnie od pierwszych miesięcy życia człowieka. Poza leczeniem ubytków w uzębieniu nie możemy zapominać o wadach zgryzu. Ich zaniedbywanie może doprowadzić do różnego rodzaju dolegliwości oraz próchnicy i chorób przyzębia. Nie możemy zapominać o tym, że prawidłowe ułożenie zębów ułatwia dbanie o czystość i higienę jamy ustnej. Jeśli więc interesuje nas dobry ortodonta Częstochowa dysponuje najlepszymi specjalistami w okolicy. Dobrze dobrany aparat pomoże nam na długi czas zachować zdrowie i urodę. Przedłuży młodość ponieważ przeciwdziała zwiotczeniu skóry i zapadaniu się policzków. Doskonale bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, ze odpowiednio ustawiony zgryz wygładza zmarszczki i poprawia urodę. A to wszystko dzięki systematycznym konsultacjom ortodontycznym.

Korygowanie wady zgryzu to długotrwały proces. Zazwyczaj trwa około dwóch lat. Aparat stały umożliwia niwelowanie wad zgryzu oraz prawidłowe ułożenie zębów względem siebie. O konieczności leczenia ortodontycznego decyduje lekarz stomatolog. Pierwsza wizyta w gabinecie ortodontycznym powinna odbyć się około siódmego roku życia. Do dwunastego roku życia zakładane są aparaty ruchome.