Koty brytyjskie – doskonali towarzysze

W porównaniu do większości ras krótkowłosych, brytyjskie są stosunkowo spokojnymi kotami, gdy dojrzeją. Są z natury spokojne i rzadko wydają głośne dźwięki. Bardzo czułe, stają się bardzo przywiązane do ludzi, którzy są ich właścicielami. Brytyjskie koty krótkowłose są łatwe do wyszkolenia i bardzo zdolne do adaptacji. Dzięki ich zaletom są chwalone za idealne koty kanapowe.

Czy warto kupić kota brytyjskiego?

koty brytyjskie sprzedażUważa się, że koty brytyjskie dobrze się dogadują ze wszystkimi członkami rodziny, niezależnie od wieku, ale zazwyczaj nie lubią być noszone. Zwierzęta wszelkiego rodzaju trzymano razem, w tym psy wszystkich rozmiarów, króliki i ptaki. Prawdopodobnie dlatego koty brytyjskie sprzedaż jest tak popularna w dzisiejszych czasach. Brytyjskie koty krótkowłose nie są znane z tego, że są skoczne i czasami mogą być nieporadne. Żadne specyficzne dla ras kotów problemy zdrowotne nie są problemem brytyjskich kotów. Są to mocni i gęsto pokryte futrem, pluszowe koty o dużych okrągłych oczach. Inną rzeczą, która przyciąga ludzi do brytyjskiego krótkowłosego, jest ich rozmiar. Chociaż nie są ogromne, jak Maine Coon, są średniej wielkości kotem. Są rasą o powolnym dojrzewaniu i nie osiągają pełnej wielkości aż do wieku trzech lat. Chociaż większość ludzi uważa je za niebieskie koty, występują one w wielu kolorach i wzorach. Wzięło się to z tego, że pierwotnie występowały tylko w jednym kolorze. Jednak nie każdy niebieski kot to brytyjski krótkowłosy.

Prawdopodobnie jest to najstarsza angielska rasa kota. Rasa ta była po raz pierwszy ceniona za swoją siłę fizyczną i zdolności łowieckie. Są teraz pięknymi, kochanymi kotami na całym świecie i zwykle nie wychodzą poza tereny domów. Są doskonałymi kotami towarzyszącymi, świetnie sobie radząc również jako koty niewychodzące z domów.